Son Dakika Haberler

Lost dizisinde oynayan Mira Furlan hayatını kaybetti

Lost dizisinde oynayan Mira Furlan hayatını kaybetti
Okunma : Yorum Yap

Babylon 5‘ın Delenn’i ve Lost‘un Danielle Rousseau’su olarak geniş kitlelerin beğenisini kazanan ünlü aktris Mira Furlan, yakalandığı Batı Nil Virüsü’nün yol açtığı sağlık sorunları nedeniyle 65 yaşında hayatını kaybetti.

Twitter hesabı üzerinden duyurulan vefat haberinden sonra, Babylon 5 dizisinin yaratıcısı J. Michael Straczynski bir taziye paylaşımında bulundu. Bir süredir Mira’nın sağlık durumuna yönelik endişeler duyduğunu belirten Straczynski şunları dile getirdi:

“Mira iyi kalpli ve nezaket dolu bir kadındı. Son derece yetenekli bir oyuncu olmasının yanı sıra Babylon 5 kadrosundaki herkesle de arkadaştı. Gelen bu haberle hepimiz yıkıldık.”

Mira Furlan, 7 Eylül 1955’te Yahudi bir ailenin çocuğu olarak dönemin Yugoslav şehri Zagreb’te doğdu. Hırvatistan Millî Tiyatroları’nda da sahneye çıkan oyuncu, aralarında Altın Palmiye ödüllü When Father Was Away on Business‘ın da olduğu birçok Yugoslav filminde yer aldı.

1991 yılında ABD’ye göç eden oyuncunun bilim kurgu alanındaki ilk büyük çıkışı ise Babylon 5 dizisinde canlandırdığı Minbari büyükelçisi Delenn karakteriyle oldu. Dizinin beş sezon süren yayın macerası boyunca hep ön planda kalmayı ve adından söz ettirmeyi başardı. Ünlü aktris, 2004 yılında başlayan ve bir dönem hepimizi ekran başına kilitleyen ABC’nin fenomen dizisi Lost’da da yer alarak ününü pekiştirdi. Furlan, dizinin gizemli adasında 16 yıldır mahsur kalmış bilim insanı Danielle Rousseau karakterine hayat verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)