Son Dakika Haberler

Kurban bayramı ikramiyesi ne zaman?

Kurban bayramı ikramiyesi ne zaman?
Okunma : Yorum Yap

Kurban Bayramı ikramiyesi emekli aylığı ile geçinenler için merak konusu oldu. Her yıl ödenen emekli ikramiyesi bu sene ne zaman ödenecek? İşte, Kurban bayramı emekli ikramiyesi, Kurban bayramı ikramiyesi ne zaman 2020,Kurban bayramı ikramiyesi ne zaman verilecek? sorularının yanıtı…

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN?

Kurban Bayramına denk gelmesi nedeniyle ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin birlikte ödenecek.

Bu kapsamda Ziraat Bankası’ndan her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. gününde aylıklarını alanlara da 29 Temmuz’da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilere ise 28 Temmuz’da ödeme yapılacak.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Kurban bayramı ikramiyesi ne zaman? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17-29 Temmuz arasında ödeneceğini açıkladı.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE KADAR?

Kurban Bayramı’nda da emeklilere ödenecek ikramiye tutarı 1.000 TL (Bin) olacak.

Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

“Yaklaşık 12 milyon emeklimizin Kurban Bayramı ikramiyeleri 17-29 Temmuz tarihlerinde ödenecek. Zamlı temmuz aylıklarıyla Kurban Bayramı ikramiyelerinin, SSK’lı emeklilerimiz için 17-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur’lu emeklilerimiz için de 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hesaplara yatırılacak.

Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlarımızın ağustos ayına ilişkin aylıkları, Kurban Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle temmuz aylık farkı, ağustos aylıkları ve Kurban Bayramı ikramiyeleriyle ödenecek. Bu kapsamda Ziraat Bankasından her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz’da, 3. 4. ve 5. gününde aylıklarını alanlar da 29 Temmuz’da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilerimize ise 28 Temmuz’da ödeme yapılacak.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)