Son Dakika Haberler

Kreşler kapatıldı mı? Ana okulları ne zaman açılacak?

Kreşler kapatıldı mı? Ana okulları ne zaman açılacak?
Okunma : Yorum Yap

Konu ile ilgili açıklama yapan Ziya Selçuk: “Çalışan annelerin okul öncesi kurumlarına çocuklarını verebilmeleri konusunda olumlu bir haber de yansıyacak diye düşünüyorum. Onunla ilgili çalışmalar devam ediyor. Gün içinde tüm milli eğitim müdürlüklerine, okullara bilgiyi geçmiş oluruz.” dedi.

UZAKTAN EĞİTİM KARARI NASIL ALINDI?

Günlük olarak izleme değerlendirme yaptık. Tavsiye üzerine bu kararı aldık.

Gelişmeleri takip edip kararlarımızı sürekli güncelliyoruz. Defalarca okullara gittim. Gördük ki çok iyi bir düzen var.

Biz bir uygulama yaptırdık ve bu uygulama ile her bir sınıf düzeninde öğrencilerin velilerin öğretmenlerin servis şoförlerini takip etme imkanı var.

Toplumdaki genel artış okulları da risk altına sokuyor. Bilim Kurulu’ndan “okulların kapanmasını tavsiye ediyoruz” şeklinde bir karar ortaya çıktıktan sonra bizim “hayır kapatmıyoruz” demenin anlamı yok.

BAKAN SELÇUK’TAN SINAV AÇIKLAMASI

Şimdiye kadar sınavların bir kısmı yapıldı. Bunların tamamı geçerli sayılacak.

KREŞLER TATİL OLACAK MI?

Kreşler kapatıldı mı? Ana okulları ne zaman açılacak? Çalışan annelerin okul öncesi kurumlarına çocuklarını verebilmeleri konusunda olumlu bir haber de yansıyacak diye düşünüyorum. Onunla ilgili çalışmalar devam ediyor. Gün içinde tüm milli eğitim müdürlüklerine, okullara bilgiyi geçmiş oluruz.

‘4 OCAK’TAN ÖNCE DEĞERLENDİRME YAPACAĞIZ’

4 Ocak’tan iki hafta önce bir değerlendirme tekrar yapılacak. Tabloya bakacağız. Veriler bize neyi gösteriyorsa onu seçeriz. Öğrencilerin ve öğretmenlerin sağlığından daha önemli bir ölçütümüz yok.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)