Son Dakika Haberler

Koronavirüste sonbahar kuralları!

Koronavirüste sonbahar kuralları!
Okunma : Yorum Yap

Yaz aylarından havaların ısınması ve Bayramda sıklaşan ziyaretler sonrası vaka sayılarında ki artış için sağlık bakanlığı ve içişleri bakanlığı bir dizi önlemleri artırma kararı aldı. Buna göre nisan ayından alınan önlemlerin sonbaharda tekrardan alınacağı söz konusu olabilir.

PANDEMİ HASTANELERİ

Buna göre ilgili bakanlıklar, geçen nisan ayında aldığı bir dizi önlemin benzerlerini, eylül’ ün ikinci yarısından itibaren uygulamaya koyacak. Sağlık Bakanlığı, yeni strateji belirleyecek. Ankara’daki planlamanın benzeri, ülke geneline yayılacak. Yoğun bakımların ayrılması, koronavirüs hastanelerinin listesinin yayınlanması, personel görevlendirmesi planlamaları duyurulacak. İçişleri Bakanlığı’nın denetimleri de artarak devam edecek. Sahil bölgelerindeki tesislerde, lokantalar ve AVM’lerde denetimler sıklaştırılacak.

DAHA SIKI ÖNLEMLER

Yetkililer, ”Kamusal presin arttığına şahit olacağız. Eylül 15’e kadar kontrollerle vatandaşın duyarlılığı arttırılmaya çalışacak. Ancak 15 Eylül’den sonra yeni kurallar gündeme gelebilir. Çünkü, herkes, işine ve okuluna dönmüş olacağı için, uyarıları daha ciddiye alacak. Toplum psikolojik açıdan o zaman hazır olacak” diyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)