Son Dakika Haberler

Kocaeli’de 29 Ekim Kutlamaları

Kocaeli’de 29 Ekim Kutlamaları
Okunma : Yorum Yap

Kocaeli’de 29 Ekim Kutlamaları coşkuyla devam ediyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları devam ediyor. Vali Seddar Yavuz’un tebrik kabulünün ardından düzenlenen törenle kutlamalara devam edildi.

TBMM’de 29 Ekim 1923’te cumhuriyetimizin ilan edilmesinin ardından tam 98 yıl geçti. İlk günden beri büyük bir coşku ile kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 98. yıl dönümü kutlamaları dün valiliğin düzenlediği çelenk sunumu ile başladı. Bugün ise Vali Seddar Yavuz, Garnizon Komutanı Tümamiral Ayhan Gedik ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın tebrik kabulünün ardından Valilik A kapısında düzenlenen tören ile devam etti. Törende 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çerçevesinde ilimizde düzenlenen yarışmalarda ödül almış öğrencilere ödülleri verildi.

KENT PROTOKOLÜ AKIN ETTİ

Törene Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra Deniz Eğitim ve Öğretim – Garnizon Komutanı Tümamiral Ayhan Gedik, Deniz Hava Komutanı Tuğamiral Alper Yeniel, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Vali Yardımcıları; Dursun Balaban, İsmail Gültekin, Aslan Avşarbey, Yusuf Cıbır, İzmit Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Selim Kapancı, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu ve Sami Çakır, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Vatan Partisi İl Başkanı Yalçın Arslan, Baro Başkanı Av. Bahar Gültekin Candemir, Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, gaziler ile şehit ve gazi yakınları, öğretmenler, öğrenciler ve askeri erkan katıldı.

“BAYRAĞIMIZI DAHA DA YUKARIYA TAŞIYACAKSINIZ”

İslam medeniyetinin lideri bizleriz. İslam dünyasında tek rakibimiz kendimiziz. Daha büyük işler başarmışsanız, yarın daha büyük başarılar sizleri beklemektedir. İhtiyaç duyduğumuz çok çalışma ve medeniyetimize sahip çıkmaktır. Bu asır bizim asrımızdır. Sizlere güveniyoruz. Biz bu kadarını başardık. İnanıyorum ki sizler bu bayrağı daha da yukarı çıkaracaksınız. Biz her yere sevgi götürmenin derdindeyiz. Biz olmadan dünya tarihi yazılamaz. Kendinize güvenin. Bugün güçlüyüz, yarın daha güçlü olacağız. Biz bu büyüklüğü öldürmek için değil, yaşatmak için kullanacağız.”

“GÜÇLENMEMİZİ KABULLENMEYENLER VAR”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Vali Seddar Yavuz konuşma yaptı. Vali Yavuz şunları söyledi: “Milletimizin tarihte benzeri görülmemiş bir azimle kurmuş olduğu Cumhuriyet Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Dünya’da gerçekleşen sanayi devrimi siyasi, sosyal ve askeri sonuçlar doğurmuştur. Rejimler değişmiş, sınırlar zorlanmıştır. Bu değişim Osmanlı Devleti’nin sonunu hazırlamıştır. Son dönemde ülkemizin güçlenmesini kabullenemeyen dış güçler, FETÖ, PKK gibi terör örgütlerini kullanmaktadır. Sevdası Türkiye olan herkes bayrağımız etrafında kenetlenmelidir. Dünya üzerinde adı cumhuriyet olan çok sayıda totaliter rejimler var. Yönetim biçimleri, amaç olmayıp olsa olsa araçtırlar. İnsanlığın bulabildiği en iyi yönetim biçimi demokrasidir. Bizde bu anlamda çok önemli mesafeler almış durumdayız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)