Son Dakika Haberler

Kına gecesi yasak mı? Kına gecesi kaç saat yasak?

Kına gecesi yasak mı? Kına gecesi kaç saat yasak?
Okunma : Yorum Yap

Yapılan son dakika açıklamasından sonra düğün, kına gibi işleri olan vatandaşlar ne yapacağını şaşırdı. Vatandaşlar Kına gecesi yasak mı? Kına gecesi kaç saat yasak? sorgusunu aratıyor. Aylar öncesinden hazırlık yapanları telaş saldı. İşte Kına gecesi yasak mı? Kına gecesi kaç saat yasak? sorularının cevabı

KINA GECESİ YASAK MI? KINA GECESİ KAÇ SAAT YASAK?

Kurul, salgınla mücadele kapsamında düğün, mevlit, nişan, gelin alma, kına gecesi, sünnet düğünü gibi etkinliklerin 2 saati aşmamak suretiyle en geç saat 22.00’de tamamlanmasına karar verdi.

KIRIKKALE

Kırıkkale’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokakta yapılan düğün, kına, nişan, nikah, sünnet ve mevlit gibi toplu organizasyonlarda yiyecek ve içecek ikramları yasaklandı.

Valisi Yunus Sezer başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından koronavirüsle mücadele kapsamında yeni kararlar alındı.

Kurul, toplum sağlığının korunması, maske kullanım süresinin artırılarak kişiler arası temasın azaltılması amacıyla il merkezi, ilçeler ve köylerde sokakta yapılan düğün, kına, nişan, nikah, sünnet düğünü, mevlit gibi toplu organizasyonlarda 28 Ağustos itibarıyla yiyecek ve içecek ikramının kaldırılmasına karar verdi.

Tedbirlere uymayanlarla ilgili Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesini kararlaştıran kurul, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195’inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması yönünde karar aldı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)