Son Dakika Haberler

Kara kış kapıda: Sıcaklık 10 dereceye düşecek, yağış geliyor

Kara kış kapıda: Sıcaklık 10 dereceye düşecek, yağış geliyor
Okunma : Yorum Yap

Son dakika haberi: Sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde seyrediyordu, önümüzdeki günlerden itibaren düşmeye başlayacak. Hava sıcaklıkları 10 dereceye kadar düşecek, yağış ve sis etkili olacak. Yurdun, ‘tam bir kış havasına girmesi’ bekleniyor.

Günlerdir mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yarından itibaren belirgin bir şekilde düşmeye başlıyor.

Yarından itibaren yurdun batı kesimlerinde başlayacak ve 4 gün sürecek yağışların etkisiyle sıcaklıklar 10 dereceye kadar düşecek.

NTV’de yer alan habere göre, yarından itibaren dört gün boyunca Marmara ve Ege Bölgesi’nde yağış olacak. Çarşamba akşamından başlayarak pazar gününe kadar 4 gün boyunca sis ve yağış bekleniyor.

“TAM KIŞ HAVASI”

Beklenen sıcaklık düşüşü 8 ila 10 derece arasında. NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, “‘Tam bir kış havası yaşanacağını” söyledi.

”HAFTA SONU KIŞ HAVASI YAŞAYACAĞIZ”

Çalışkan, yağışların etkisi ile azalan hava sıcaklıklarına ilişkin, ”Özellikle hafta sonu hava çok soğuk olacak. Hatta bu soğuklar kar soğuklarına yakın seyredecek. Bunun nedeni de Romanya’ya kar yağması. Bizde de bazı dağlara kar yağma ihtimali var” dedi.

”KIŞ YAĞMURLARINI ANDIRACAK”

Gün içerisinde aralıklı devam edecek olan yağışlar, tam olarak kış yağmurlarını andıracak. Çalışkan, ”Türkiye bu yağışlarla birlikte cephesel yağışları görmüş olacak. Özellikle İstanbul’da bazı zamanlarda kuvvetini artıracak yağışlar dört gün boyunca devam edecek. Bu yağışlar da haliyle toprağı besleyen yağışlar oluyor” ifadelerini kullandı.

Yağışlar perşembe günü tüm Batı Karadeniz’i; Antalya, Eskişehir ve Ankara’nın da bazı illerini etkileyecek.

EGE’DE DOLU YAĞIŞI GÖRÜLEBİLİR

Ege Bölgesi’nde ise özellikle İzmir, Aydın, Muğla hattı boyunca şiddetli yağışlar bekleniyor. Bölgede yağışlarla birlikte dolu, sel ve sağanak gibi hava olayları görülebilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)