Son Dakika Haberler

Kapsül Kahve nedir? Çeşitleri neler?

Kapsül Kahve nedir? Çeşitleri neler?
Okunma : Yorum Yap

Kapsül Kahve tek içimlik bir kahvedir. Son zamanlarda kahve severler yoğun iş koşturmasında kendilerine pratik ve hızlı bir kahve hazırlamak adına kapsül kahveyi tercih etmiştir. Kapsül kahve nedir? Sorusunun genel tanımı kısaca tek içimlik pratik bir kahve olmasıdır.

KAPSÜL KAHVE NEDİR?

Aldığınız paket kahveleri her seferinde hazırlamak ve bardağa koymak yerine kapsül kahveyi makinaya yerleştiriyor ve tek tuşla hazır hale gelmesini sağlıyorsunuz.  

Son zamanlarda kapsül kahve makineleri çok yaygınlaştı. Kahve kapsülleri içeriğindeki %100 çözünebilen ganoderma ekstresi ile ilk ve tek gurme kapsüldür. Her zevke uygun mükemmel kahve Clasico – Sert Rafinato – Orta Amorossa – Yumuşak Küçücük, yer kaplamayan kahve makinesinin muhteşem kahveler yapabiliyor olması herkesin hoşuna gitti. İtalya’da oldukça yaygınlaşan bu kahve türü dünya genelinde de yaygınlaşmaya başladı. Kullanıcılar ve üreticiler bu durumun gelişmekte olan dünya hızına yetişmek için ve zaman kaybını minimuma indirmek olduğunu savunuyor. İş hayatında yoğun bir şekilde koşturan iş insanları için sabah kahvesi vazgeçilmez. Erken saatlerde ayılmak için tercih edilen kahve şimdi en pratik hali ile raflarda yerini aldı.  

KAPSÜL KAHVE ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Kendinizi yeni bir lezzet dünyasının içinde bulmak istiyorsanız kapsül kahve çeşitleri arasında kendi damak tadınıza en uygun olanı bulabilirsiniz. Geleneksel bir kahve demleme yöntemi olan bu yöntemle hazırlanan kahvelerde yoğun aromalı ekstra zengin bir tat elde edilir. Sağlık sorunu olan ve kafein sıkıntısı olanlar için uygun bir kahvedir ve çeşitleri mevcuttur. Kafein içeriği düşük olduğu içme âdetinde belirli bir sayı tutarı yoktur. İstenilen sayıda içilebilmesinin nedeni yumuşak bir tadıma sahip olmasıdır. Acı ya da ağızda nahoş bir tat bırakmayan bu kahve çeşitleri aşağıda sıralı olarak madde madde belirtilmiştir.

  1. -Nescafe Dolce Gusto Latte Macchiato
  2. -Jacobs Espresso 10 Intense 10’lu Alüminyum
  3. -Nescafe Dolce Gusto Cafe Au Lait
  4. -Nescafe Dolce Gusto Americano
  5. -Tchibo Caffe Crema Colombia 96’lı

Tüketicilerin en çok tercih ettiği Nescafe, Jacobs, Tchibo, Espressomm, illy, Nespresso Kapsül Kahve markalarıdır. Zengin bir çeşide sahip olan kapsül kahve haz duygusunu en derinlerde yaşamak isteyenler için üretilmiş eşsiz bir ürün.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)