Son Dakika Haberler

İsrail Cumhurbaşkanı’ndan Türkçe mesaj

İsrail Cumhurbaşkanı’ndan Türkçe mesaj
Okunma : Yorum Yap

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, Twitter’dan yaptığı Türkçe paylaşım İsrail ve Türkiye arasında ki buzların eridiğinin, karşılıklı tatlı diplomasi trafiğinin sürdüğünü paylaştı.

Herzog, İsrail’in Ankara Büyükelçisi Irit Lillian’ın bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güven mektubunu sunmak üzere gittiği Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde İsrail milli marşıyla karşılama töreninin görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı.

İSRAİL CUMHURBAŞKANI’NDAN TÜRKÇE MESAJ

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog, paylaşımında Türkçe şu ifadelere yer verdi:

“Bugün, Büyükelçi Irit Lillian, güven mektubunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunarken Ankara’da, Cumhurbaşkanlığı’nda yeniden HaTikvah’ı (İsrail milli marşı) duymak çok etkileyiciydi. Yakında, Türk Büyükelçi’nin güven mektubunu kabul etmeyi dört gözle bekliyorum. İsrail-Türkiye ilişkilerinde büyük bir adım.”

İsrail Türkiye ilişkileri

İSRAİL’DEN TÜRKİYE’YE MESAJ

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’un marttaki Ankara ziyaretini, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun mayısta İsrail’i ziyareti izlemişti. İsrail Başbakanı Yair Lapid de haziranda Türkiye’yi ziyaret etmişti.

Türkiye ve İsrail, 17 Ağustos’ta diplomatik ilişkileri en üst seviyeye çıkarma ve karşılıklı büyükelçi atama kararı almıştı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)