Son Dakika Haberler

İnstagram’dan yenilik! Reels üzerinden alışveriş yapılabilecek

İnstagram’dan yenilik! Reels üzerinden alışveriş yapılabilecek
Okunma : Yorum Yap

İnstagram artık uygun şartları sağlayan hem büyük hem de küçük işletmeler, alışveriş platformunu kullanabilecek. Instagram Reels ve IGTV üzerinden alışveriş deneyimini de test etmeye başlayacak.

IGTV’DE VİDEO İZLERKEN TEK TIKLA ALIŞVERİŞ İMKANI

Instagram’ın Marka Geliştirme Lideri Gord Ray, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Alışveriş yapanları, markaları ve içerik üreticilerini bir araya getirmenin sunduğu eşsiz değeri ortaya çıkarmak istiyoruz. Bu üçü arasındaki noktaları birleştirebilirsek herkes için inanılmaz bir alışveriş deneyimi yaratabiliriz. Bunu yapmanın bir yolu da Instagram’da alışveriş özelliğini daha fazla ülkede kullanıma açmak ve daha fazla insana en sevdikleri markalar ve içerik üreticilerinden alışveriş yapma fırsatını sunmak.”

instagram s Habernet

Instagram Reels üzerinden alışveriş testlerine de bu yıl içinde başlayacağını da açıkladı. IGTV üzerinden alışveriş deneyimi ise önümüzdeki hafta itibarıyla dünya genelinde faaliyete geçecek. İnsanlar artık IGTV’de video izlerken birkaç tıklamayla bir ürün seçip, işletmenin web sitesi üzerinden alışverişi tamamlayabilecek. Önümüzdeki günlerde, alışveriş özelliğini kullanan IGTV videoları, Instagram Shop üzerinden de keşfedilebilecek.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)