Son Dakika Haberler

Huawei, 200W hızlı şarj teknolojisine sahibiz dedi

Huawei, 200W hızlı şarj teknolojisine sahibiz dedi
Okunma : Yorum Yap

Akıllı telefon teknolojilerinin son yıllarda oldukça gelişmesiyle, kullanıcılar daha hızlı şarj ve uzun kullanım süresine sahip olmak için dünyanın önünde gelen firmalarının açıklamalarını tabiri caizse can kulağı ile bekliyor. İşte o açıklama 

HUAWEİ HIZLI ŞARJ

Bu nedenle üreticiler, hızlı şarj adaptörleri geliştirerek telefonların daha hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlıyor. Özellikle Huawei, Xiaomi ve Oppo gibi Çinli şirketler bu konuda bir adım önde.

xxz s Habernet

HUAWEI: EN HIZLI ŞARJ BİZDE

Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu, 200W hızlı şarj teknolojisine sahip olduklarını, ancak telefonlarda kuıllanmadıklarını söyledi. CEO’ya göre şu anda piyasada bulunan akıllı telefonlar için 65W şarj hızı gayet yeterli.

Huawei’ye göre 120W veya 200W hızlı şarj değerleri, telefonların bataryasını olumsuz etkileyen gereksiz bir özellik. Richard Yu, bu nedenle yüksek hız değerlerinin yalnızca büyük bataryalarda kullanılması gerektiğini söylüyor.

Konuşması sırasında Apple’a da gönderme yapmayı ihmal etmeyen Richard Yu, geçtiğimiz günlerde tanıtılan Mate 40 serisinin kutusundan şarj adaptörü çıkacağını ve müşterilerin ekstra bir adaptöre ihtiyaç duymayacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)