Son Dakika Haberler

HTML etiketinde izin verilmeyen özellik sorunu! Kesin çözüm

HTML etiketinde izin verilmeyen özellik sorunu! Kesin çözüm
Okunma : Yorum Yap

HTML etiketinde izin verilmeyen özellik sorunu son zamanlarda herkesin gördüğü bir uyarı haline geldi. Google Search Console uzun süredir linkleri indexlemiyordu. Bunu düzelteceklerini söyleyen Console, son zamanlarda oldukça sık hata vermeye başladı.

Bu hatalardan biri de “HTML etiketinde izin verilmeyen özellik veya özellik değeri bulunuyor.” sorunuydu.  Bu sorun yaptığınız içeriklerle alakalı değil. Tamamen Yoast Seo’nun son güncellemesinden kaynaklı. İşte HTML etiketinde izin verilmeyen özellik sorunu çözümü.

HTML ETİKETİNDE İZİN VERİLMEYEN ÖZELLİK SORUNU

Yoast SEO, bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Bu güncelleme de Google Search Console da hataları doğurdu. İçeriğinden emin olan ve doğru yaptığını düşünen çoğu kişi birçok sorunla karşılaştı. Yoast SEO eklentisinin en son sürümünden kaynaklanmaktadır. HTML etiketinde izin verilmeyen özellik sorunu forumlarda da çözüm arayan birçok kişi tarafından soruldu. Eğer sizde bu sorunla karşılaştıysanız

WordPress-> SEO-> Genel-> içindeki yeni Slack geliştirmesini devre dışı bırakın. 

Sorunun Çözümü

Yoast Seo > genel > özellikler > Enhanced Slack sharing yazan butonu kapatmanız gerekiyor.

HTML etiketinde izin verilmeyen özellik sorunu
                                                      Çözüm yolu 1
HTML etiketinde izin verilmeyen ozellik sorunu 2 s Habernet
                                                      Çözüm yolu 2
HTML etiketinde izin verilmeyen ozellik sorunu 3 s Habernet
                                                           Sorun halloldu

 

GOOGLE SEARCH CONSOLE GÜNCELLEMELERİ

Eylül 2020

22 Eylül: Product yapılandırılmış veri dokümanına shippingDetails desteği eklendi.

21 Eylül: Search Off the Record podcast sayfasına Dizine Ekleme (JavaScript) yorumları ve Google’ın benimsediği Honest Results Policy ile ilgili yeni bölümler eklendi.

18 Eylül: Doğruluk kontrol yönergeleri, tüm ilgili uygunluk yönergelerini tek bir yerde içerecek şekilde güncellendi (daha önce bazı yönergelerden yalnızca doğruluk kontrolü içeriği hakkındaki Yayıncı Merkezi makalesinde bahsediliyordu). Aşağıdaki yeni yönergeler eklendi:

Kullanıcıların, hataları bildirebilmeleri için bir düzeltme politikanız veya mekanizmanız olması gerekir.
Kampanya, parti veya seçilmiş görevliler gibi siyasi oluşumların web siteleri, bu özellik için uygun değildir.

Değerlendirdiğiniz iddiayı başka bir web sitesi, basın açıklaması, sosyal medya veya izlenebilir başka bir kaynak olup olmadığına bakılmaksızın farklı bir kaynakla (sizin web sitenizden farklı olarak) açık bir şekilde ilişkilendirmelisiniz.

15 Eylül:

Video dokümanlarında regionsAllowed için destek eklendi. Mikro veri örnekleri eklendi.
Varsayılan olarak kullanılan 5 puanlık sistemin haricinde farklı bir ölçek belirtmek isterseniz bestRating ve worstRating kullanılmasının önerildiğini netleştirmek için EmployerAggregateRating ve Yorum snippet’i dokümanları güncellendi.

Ağustos 2020

31 Ağustos: Lisanslanabilir rozetinin artık beta sürümünden çıktığını belirtmek için Resim Lisansı dokümanları güncellendi.

27 Ağustos: Kullanıcı aracısı gruplarının dosyada birleştirilmesi robots.txt dokümanında açıklandı.

26 Ağustos: Ev etkinlikleri zengin sonucu ile ilgili yeni doküman eklendi.

21 Ağustos: Arama ile ilgili JavaScript sorunlarını düzeltme rehberine, HTTP olmayan ağ bağlantılarının nasıl ele alınacağını açıklayan bölüm eklendi.

10 Ağustos: AMP olan ve AMP olmayan sayfalar için farklı Article gereksinimleri olduğu belirtildi. Article yapılandırılmış verisi içeren, AMP olmayan bir sayfa örneği eklendi.

5 Ağustos: Yapılandırılmış verilerde başvurulan resimlerin Google Görseller tarafından desteklenen resim dosyası biçimlerinden birinde olması gerektiği tüm ilgili dokümanlarda belirtildi.

3 Ağustos:

Search Off the Record podcast sayfasına Dizine ekleme (JavaScript) yorumları ile ilgili yeni bir bölüm eklendi.
Zengin Sonuçlar Testindeki mevcut gereksinimleriyle eşleşecek şekilde, Tahmini maaş dokümanlarına isteğe bağlı jobBenefits ve industry özellikleri eklendi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)