Son Dakika Haberler

Hıncal Uluç Neden Öldü?

Hıncal Uluç Neden Öldü?
Okunma : Yorum Yap

Hıncal Uluç Neden Öldü? Geçtiğimiz günlerde hastaneye kaldırılan 83 yaşındaki gazeteci Hıncal Uluç’un entübe edildiği açıklanmıştı. ‘Felaket tellalı’ olarak nam salan ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Uluç’un son durumu hakkında bilgi verdi.

“Usta Gazeteci Hıncal Uluç, Ortaköy’ü çok sever ve sürekli yakın dostu rahmetli Ertekin’in cafesinde otururdu. Bende Ortaköylü olduğum için zaman zaman orada sohbet ederdik. Bir sohbet ortamında ise kendi ağzından yaşadığı sağlık problemlerini de dinlemiştim.

Bir böbreğini kaybetmişti

Onur Akay; Hıncal Uluç, 8 Temmuz Cuma sabahı yoğun bakıma alındı. Uluç, daha önce bir böbreğini kaybetmişti. Şimdi ise diğer böbreği iflas etti ve kan zehirlenmesi nedeni ile yoğun bakıma alınarak entübe edildi. Yaklaşık üç ay önce kalçası kırılmış ve by-pass ameliyatı da geçirmişti. Şimdi akciğerlerinde de büyük bir problem olduğunu öğrendiğim usta gazetecimizin durumu çok çok ağır ve dualarınızı esirgemeyin.

39 kiloya düşmüştü

10’a yakın ameliyat geçiren Hıncal Uluç’un, daha önce deforme olan böbreği vücudu zehirlemeye başladığı için, 9,5 saat süren bir ameliyatla alınmıştı. Tam kurtuldum derken bu defa kalın bağırsakta fistül meydana gelmiş ve tüm bağırsağının iltihaplandığı anlaşılmış ve iki aşamalı çok zor bir ameliyat geçirmiş ve 1 yıl hastanede yatmıştı ve o dönem verilen kanlardan bir de sarılık geçirip 39 kiloya düşünce, kimse kurtulacağını düşünmüyordu ama kurtulmuştu. dedi

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)