Son Dakika Haberler

Haritada Mars 1. evde ne demek?

Haritada Mars 1. evde ne demek?
Okunma : 1 Yorum

Kişinin doğum haritasındaki gezegenlerin konumu her zaman merak konusu olmuştur. Astrolojiye ilgisi olanlar doğum haritasındaki evlerde hangi gezegenlerin olduğunu ve bu gezegenlerin ne anlama geldiğini merak ediyor. Peki Haritada Mars 1. evde ne demek?

HARİTADA MARS 1.EVDE 

Mars haritada 1.evde ise bu aynı zamanda yükselen burcun olduğu konumdur. Kişi kendini ön planda tutan, inatçı, kavgacı, enerjik. mücadeleci olabilir. Genel anlamda sabırsız yapıları ile bilinir. Sabırsız tavırları yüzünden kaza ile karşılaşmaları an meselesidir. Eğer haritada Mars zorlu bir açıda ise kişinin yüzünde ya da baş bölgesinde yaralar ve yanıklar oluşabilir. Ateşli hastalıklar geçirir, kaslarla ilgili problemleri olabilir. Yine kişi başkalarına uyum sağlamakta zorlanabilir. Mars burada kendi evinde olduğu için kendi özelliklerini ortaya koyar. Liderlik yeteneği, inisiyatif alma, cesaret ve atılganlık yüksektir. Bu yerleşim kişiye fiziksel güç verebileceği gibi kazalar kapısını da aralar.

HARİTADA VENÜS 1.EVDE

Venüs haritada 1.evde ise bu aynı zamanda yükselen burcun olduğu konumdur. Venüs; aşk, sevgi, güzellik, estetik, sosyal ve ikili ilişkiler ile bağlantılıdır. Venüs güçlü olduğu bir burçta ise bu özellikleri kişiye daha çok etki eder. Venüs’ün yönettiği burç: Terazi, boğa ve balık burcudur. Kişi, sosyal paylaşımları, güzel giysileri, sosyal aktiviteleri sever. Aynı zamanda müziğe ve sanata yeteneklidir. Dışa dönük ve sosyaldir. Eğer zor açı almışsa kişi burada bencil, zora gelemeyen, kıskanmaya meyilli, sadakatsiz, masraflı yapıda olabilir. Yine kişi zührevi hastalıklar ile boğuşabilir. tat alma, böbrekler ile ilgili sağlık sorunları yaşayabilir.

HARİTADA GÜNEŞ 1.EVDE

Güneş haritada 1.evde ise bu aynı zamanda yükselen burcun olduğu konumdur. Güneş haritada 1.evde olduğu zaman Koç burcunun özelliklerini gösterebilir. Çünkü Güneş burcu Koç burcunu ve Aslan burcunun yöneticisidir. Dolayısıyla güneş burcu burada kişiye güven verir. Kişi burada kendini yaratıcı bir şekilde ifade edebilir. Özgüven sahibidir. Beden yapısı genellikle güçlü ve sağlıklıdır. Liderlik kabiliyetleri yüksek olduğu gibi insanları yönetmek hoşlarına gider. Çalışkan kişilerdir. Güneş haritada olumsuz açılar almış ise kişi egoist, bencil, kibirli, despot, özel olduğunu zanneden, özgüvensiz, iradesiz olabilir.

Dip Not: Doğru sonuçlar elde etmek için kişinin haritasındaki tüm detaylara odaklanmak gerekir.

YORUMLAR (1)

  1. Mars Döngüsü Nedir? Mars Güneş Kavuşumu 2021 » Habernett – Habernett diyorki:

    […] ekim ayında gerçekleşecek. Mars ve Güneş 8 Ekim’de tam partil olarak kavuşumda olacak. Mars‘ın kavuşumları  astrolojide yeni başlangıçlara işaret eder. Terazi burcunda kavuşum […]