Son Dakika Haberler

Hangi illerde sokağa çıkma yasağı getirildi?

Hangi illerde sokağa çıkma yasağı getirildi?
Okunma : Yorum Yap

Son dakika:Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bakanlar ile yaptığı kabine toplantısı sonrası koronavirüs kapsamında açıklamalarda bulundu. Merakla beklenen sokağa çıkma yasağı hakkında bilgiler veren Erdoğan şu açıklamalarda bulundu:

HANGİ İLLERDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLDİ?

30 büyükşehir ve Zonguldak’ta 23, 24, 25 ve 26 Nisan tarihlerinde sokağa çıkma yasağı ilan edileceğini açıkladı.

İŞTE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GETİRİLECEK 31 İL

Sokağa çıkma yasağı büyükşehir statüsündeki Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van ile Zonguldak il sınırlarında uygulanacak.

“RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ NORMALLEŞME ADIMI ATMAK İSTİYORUZ”

Bu salgının üstesinden ancak 83 milyon hep birlikte hareket edersek gelebiliriz” dedi.Erdoğan şu ifadeleri kullandı:”Amacımız önlemleri en titiz şekilde uygulayarak salgının seyrini ülkemizin ramazan bayram sonrası normale dönüşüne imkan sağlayacak seviyeye indirmiş olmaktır.

Bazı adımları bayram öncesi atmaya da başlayabiliriz. Tüm sektörlerin buna göre hazırlıklarını yapmalarında fayda görüyoruz. Bu salgının üstesinden ancak 83 milyon hep birlikte hareket edersek gelebiliriz. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sarıldığımız ölçüde geleceğe güvenle bakabiliriz. Bu topraklardan başka vatanımız, sinesine sığındığımız ve hizmet edeceğimiz halk yoktur” dedi

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)