Son Dakika Haberler

Halkla İlişkiler Uzmanı olarak bilinen kimdir?

Halkla İlişkiler Uzmanı olarak bilinen kimdir?
Okunma : Yorum Yap

Halkla İlişkiler Uzmanı olarak bilinen kimdir? Halkla İlişkiler Uzmanı  Lvy Lee’dir. Tarihte ilk halkla ilişkiler uzmanı olarak bilinir. Basınla çevresini yakın tutmaya çalışmıştır, ilkeler bildirgesi adlı metni kaleme almıştır.

Halkla İlişkiler Uzmanı olarak bilinen kimdir?

Halkla İlişkiler Uzmanı  Lvy Lee’dir. Tarihte ilk halkla ilişkiler uzmanı olarak bilinir. Basınla çevresini yakın tutmaya çalışmıştır, ilkeler bildirgesi adlı metni kaleme almıştır.

TARİHSEL ANLAMDA İLK HALKLA İLİŞKİLER MODELİ

Basın Ajansı Modeli’dir. 1850-1900 yılları arasındaki halkla ilişkiler çalışmalarını kapsamaktadır.

HALKLA İLİŞKİLER NEDİR?

Halkla ilişkiler bir işletmenin ya da bir kurumun iletişim kurmak amacıyla yürüttüğü kamu yararını esas alan düzenli faaliyetlerdir. Bağlantı kurduğu kimselerin anlayış, sempati ve desteğini elde etmek için yaptığı sürekli ve örgütlenmiş bir yönetim fonksiyonudur. Kurum ve kişilerin itibar yönetimidir. Halkla ilişkiler hizmet verdiği hedef kitle ile daha etkili iletişim kurma yöntemidir. Halkla ilişkiler; bir işletmeyi, müşterileri ile bağlantılı olduğu kişilere sevdirme, saydırma belli bir tutum benimsetme onları inandırma sanatıdır.

Amaç:

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı; iş hayatı ile ilgili olarak; şirketlerin, kamu kuruluşlarının, üniversitelerin, sivil toplum örgütlerinin ve benzeri diğer kuruluşların halkla ilişkiler departmanlarında görev alacak veya kendi adına işyeri açıp çalıştırabilecek uygun nitelikli Halkla İlişkiler ve Tanıtım Elemanlarını yetiştirmeyi amaçlayan dört yarı yıllık bir yüksek öğretim programıdır.

Hedefler:

Program; öğrencilerin ahlaki ve sosyal değerlere bağlı kalarak

Temel ve teknik bilgilerle donatılmasını
Bilimsel altyapı kazanımlarını kullanarak sorun çözme becerisi kazanmalarını,
İletişim, işbirliği, sorgulama ve sorumluluk alma yeteneklerinin geliştirilmesini ve
Mesleki ve kişisel gelişimlerini ömür boyu sürdürmelerini sağlamayı hedeflemektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)