Son Dakika Haberler

Hafif Ramazan yemekleri-Ramazan menüsü

Hafif Ramazan yemekleri-Ramazan menüsü
Okunma : Yorum Yap

Ramazan ayının sıcak havalara denk gelmesi ile hafif ve doyurucu yemek tercihleri oruç tutanlar için arama listelerinin en başında gelmektedir.Özellikle hafif yemekleri tercih edip midenizi koruyabilir aynı zamanda Ramazan ayını rahat geçirip sağlık açısından kendinizi en üst seviyede koruma sağlamış olursunuz.Buyurun hafif ramazan yemekleri ve ramazan menüsüne…

KABAK YEMEĞİ

Sofraların zeytinyağlılar arasında kısa sürede yapılabilecek en hafif tariflerin başında gelen enfes bir tariftir. HZ. Muhammed (S.a.v) en sevdiği sebzelerinde başında gelmektedir.

FIRIN AĞZI YEMEĞİ

Kayseri yöresinin geleneksel lezzetlerinden olan fırın ağzı yemeği kuzu ve sebzelerin buluştuğu Ramazanda sofralarda lezzet şöleni yaşatan enfes bir tariftir.

ENGİNAR DOLMASI

Mevsimin en sağlıklı besinleri listesinde ilk sıraları zorlayan ve harika görünümü ile sofraları süsleyip kendine hayran bırakan enginar dolması muhteşem bir iftar yemeğinde sofranın baş köşesinde yerini alacaktır.

TAVADA SOTE

Son yıllarda gerek restoranlarda gerek televizyonlarda karşımıza çıkan sote lezzetli bir yemeğe verilen addır. Tercihe göre ister tavuk eti ile ister dana veya kuzu eti yapabileceğiniz içinde sebzeler ile görsel şölen sunabileceğiniz bir başyapıt olma yolunda sizlerin yardımcısı olacaktır.

FIRIN POŞETİNDE TAVUK

Tavuk severler bu tarife bayılacak hem pratik olması hemde tavuğun her halini sevenlere inanılmaz bir tarif.Zahmetsiz bir şekilde tavuğu pişirebileceğiniz bu yöntem ramazan menüsünde,iftar yemeklerinde diyet yapanlar içinde besleyici ve tamamlayıcı bir besin olarak soframızın baş köşesinde yerini alacaktır.

ZEYTİNYAĞLI BÖRÜLCE 

Zeytinyağlılar arasında julien doğranmış ve inanılmaz hafif bir tarif. Hem görüntüsü hem hafifliği ile ramazan menüsü, iftar menülerinde kesinlikle tercih edilmesi gereken enfes bir tarif.

MERCİMEKLİ SEMİZOTU 

Size bu sefer proteini tavuktan değil,etten değil mercimekten aldırıyoruz. Göbek maruldan ve diğer sebzelerden sıkılan midenizi farklı lezzetlerle buluşturma vakti geldi. Ramazan menüsü, iftar menüsünde sofralarınızda kesinlikle olması gereken farklı bir lezzet farklı bir tat.

KARIŞIK SEBZELİ MANTAR DOLMASI

Adet bir festival havasında olan sebzeli mantar dolması sıcak havaların ve ramazan menüsünün vazgeçilmez tatlarından olmaya kesin aday bir tarif.

Hafif yemekler, mide asidini düşürerek birçok hastalığın önüne geçer. Aşırı kilolardan rahatsız olanlar, mide gastriti veya ülseri olanlar hafif yemek ile midelerini ve kendilerini korumaya ihtiyaç duyarlar. Sadece rahatsızlıkları olanlar değil çok yağlı,ağır yemeklerden uzak durmak hepimizin sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir.Hele ki ramazan ayında vücudun çok saat susuz kalması ve iftar zamanı ağır yiyeceklerin tüketilememesi gerekir. Ramazan menüsü , hafif iftar menüsü için sizler için derlediğimiz yemekler.Afiyet olsun.

2020 Ramazan mesajları – Kısa Ramazan mesajları

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)