Son Dakika Haberler

Güvercin biti… Gebze, Kocaeli, Çayırova’da camların önünde gözüktü

Güvercin biti… Gebze, Kocaeli, Çayırova’da camların önünde gözüktü
Okunma : Yorum Yap

Özellikle Gebze, Çayırova, Kocaeli gibi evlerin camlarının önlerinde bulunan küçük sinekler şikayet konusu oldu. Bunlara Minik Dantel böceği, dantel sineği, güvercin biti de deniyor. Gebze böcek istilası ile uğraşmak için belediye olaya el attı.

MİNİK DANTEL BÖCEĞİ

Açıklamada, gece geç saatlere kadar süren uygulamalarla vatandaşların taleplerinin karşılanmaya çalışıldığı vurgulanarak, şu ifadelere yer verildi:

“Bu tür, bir anda ilçelerimizde görülmeye başladı. Vektör özelliği göstermeyen, hastalık bulaştırmayan ve kan emme özelliği olmayan bu tür, dokunduğu yerlerde kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlara sebep oluyor.

Vatandaşlarımızın taleplerini karşılamak amacıyla Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri, hızlı bir şekilde reaksiyon vererek talep gelen ilçelerin sokaklarında önce teknik ekipleriyle inceleme yaptı. Canlının türü ve yayılımı tespit edildikten sonra 20 vektör mücadelesi ekibiyle sahada meşe dantel böceği ile mücadele gerçekleştirildi.”

Güvercin biti
Güvercin biti

“20 VEKTÖRLE MÜCADELE EDİLİYOR”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, “7-8-9 Eylül tarihlerinde Gebze, Darıca, Çayırova ilçelerimizde bitki zararlısı olan minik dantel böceğinin yaşattığı rahatsızlığın önüne geçmek için 20 vektörle mücadele ekibimizle uygulama yapıyoruz” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)