Son Dakika Haberler

Fatih Portakal’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na İstifa Çağrısı

Fatih Portakal’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na İstifa Çağrısı
Okunma : Yorum Yap

Muhalif gazeteci Fatih Portakal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek istifa çağrısında bulundu.CHP’ye yakınlığıyla bilinen muhalif medya mensubu Fatih Portakal, 14 Mayıs 2023 seçimlerinin ardından dikkat çeken bir çağrıda bulundu.

Fatih Portakal’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na istifa çağrısı

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Portakal, Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa etmesini talep etti. Kılıçdaroğlu’nun kararsız seçmeni ancak bu şekilde etkileyebileceğini dile getiren Fatih Portakal, “En kısa zamanda CHP genel başkanlığını bırakıp bağsız ve bağlantısız olduğunu açıklasın. 28 Mayis’ta seçime öyle girsin.” ifadelerini kullandı.

“Kılıçdaroğlu “inanıyorum…” diyerek yıkılmadım ayaktayım mesajı verdi. Yerinde bir hareket. Kendisine daha yerinde ve etkili olacak bir önerim var. En kısa zamanda CHP genel başkanlığını bırakıp bağsız ve bağlantısız olduğunu açıklasın. 28 Mayis’ta seçime öyle girsin. Zaten kazansa partisini bırakmak zorunda kalacaktı. Kaybettiğinde CHP’nin başında zaten durmaması gerekir. Hem yaş hem olası yenilgiye uğramış bir lider olarak partiyi yönetmesi mümkün olmayacaktır. Kararsız seçmeni bu şekilde etkileyebilir, insanları sandığa tekrar çekebilir. Kaybedecek nesi kaldi ki? “Mücadelesini verdi” diye anacaktır insanlar…”

Fatih Portakal'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)