Son Dakika Haberler

EyeMine Uygulaması Nedir? EyeMine Uygulaması Nasıl Çalışıyor?

EyeMine Uygulaması Nedir? EyeMine Uygulaması Nasıl Çalışıyor?
Okunma : Yorum Yap

EyeMine Uygulaması Nedir? EyeMine Uygulaması Nasıl Çalışıyor? Son zamanlarda en çok merak edilen oyunlardan biri olan EyeMine, İngiltere’de kar amacı gütmeyen Special Effect tarafından engelli  kişiler için yapılmış bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

EYEMİNE UYGULAMASI NEDİR? 

İngiltere’de kar amacı gütmeyen kuruluş Special Effect, engelli kardeşlerimizin Minecraft gibi oldukça popüler bir oyunu sadece gözleri ile oynamasına olanak sağlayan EyeMine uygulaması kısa sürede gündem oldu.

EyeMine adı verilen bu uygulama, ücretsiz olarak dağıtılıyor ve fiziksel engelli kardeşlerimizin sadece gözleri ile oyun oynayabilmesine olanak sağlıyor. Special Effect kuruluşu, engelli kardeşlerimizin oyun oynayabilmesi için yazılım ve donanım ürünleri geliştiriyor. Bilindiği üzere daha önce ses ile çalışan oyun kontrolcüsü gibi engelli kardeşlerimizin de oyun oynayabilmesine olanak sağlayan kuruluş, ileride daha da fazla yazılım ve donanım ile birlikte daha fazla engelli kardeşimizin oyun oynayabilmesine olanak sağlıyor.

EYEMİNE UYGULAMASI NASIL ÇALIŞIYOR?

Uygulama şu an için sadece Minecraft oyunu üzerinde çalışıyor. Special Effect tarafından geliştirilen bu uygulama, kişinin göz hareketlerini bir göz izleme ekipmanı ile algılayarak zıplama, koşma, silah kullanımı gibi birçok hareketi yapmaya olanak sağlıyor. Uygulama şu an ücretsiz olarak kullanılabiliyor ancak sadece Windows sürümü mevcut durumda bulunuyor. Uygulamayı kullanmak için gerekli olan bir adet Minecraft hesabı ve uygun fiyata satın alınabilen bir göz izleme ekipmanı olarak göze çarpıyor. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)