Son Dakika Haberler

Excelde ortalama b1 b5 açılımı

Excelde ortalama b1 b5 açılımı
Okunma : Yorum Yap

Öncelikle fonksiyonu tanımlayalım; Excelde ortalama b1 b5 işleminin açılımı: (b1+b2+b3+b4+b5)/5 tir.

Belirteyim ki bu tanım sorulduğu üzere Excel içindir. Tablolar içerisinde çeşitli işlemler yapma, analiz çıkarma gibi birçok işlevi vardır. Fonksiyonlar kullanılarak kolaylıkla basit excel programları yapılabilir.

Soru: “=Ortalama(B1:B5)” fonksiyonunun işlevi nedir ?

Bu fonksiyon; B sütununun birinci ve beşinci satırları arasındaki sayıların ortalamasını alır. Bu da şu ifadeye eşittir: B sütununun birinci ve beşinci satırları arasındaki sayıları topladıktan sonra 5’e böler.

= Ortalama (B1:B5)
Excel sayfasında B1 ve B5 hücreleri dahil olmak üzere aradaki hücrelerin sayısal değerlerinin ortalamasını bize verir.

Yani ; ( B1 + B2 + B3 + B4 + B5 ) / 5 sonucunu bize verir.

Açıklama:

Klavye nedir?

Bilgisayar ile kullanıcı arasında iletişim kurmayı sağlayan aygıttır. Üzerinde harfler, sayılar ve işaretler bulunur. Klavyeler ülkeden ülkeye değişiklik göstermekle beraber toplam 80 ile 110 arasında tuşa sahiptir.

İşletim sistemi nedir?

İişletim sistemi kullanıcı ile bilgisayar arasındaki iletişimi sağlayan ve donanım ve yazılımların hareketlerini yöneten bir yazılımdır.

İnternet tarayıcıların çalışma sistemi nasıldır?
İnternet tarayıcı programları adres kısmına girmiş olduğunuz internet sitelerinin sunucularından aldıkları bilgiyi kullanıcıların gördüklerinde anlayacağı ve okuyabileceği biçime dönüştürürler. Tarayıcılar farklı firmalar tarafından yapıldıkları için bir farklı internet tarayıcıları aynı web adresini farklı şekilde gösterebilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)