Son Dakika Haberler

Eski başbakan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti

Eski başbakan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti
Okunma : Yorum Yap

Türkiye’nin eski başbakan 72 yaşındaki Mesut Yılmaz hayatını kaybetti.Tümör nedeniyle ameliyata alınırken, ameliyattan sonra tedavisine devam edildi.

BEYNİNDE TÜMOR SAPTANDI

Bu süreçten sonra mayıs 2020’de de Yılmaz’ın bu defa beyin sapında tümör saptandı. 72 yaşındaki Mesut Yılmaz tümör nedeniyle ameliyata alınırken, ameliyattan sonra tedavisine devam edildi. Mesut Yılmaz’ın eşi Berna Yılmaz yaptığı açıklama ile Mesut Yılmaz’ın hayatını kaybettiğini duyurdu.

ÇOCUKLARI HASTANEYE GİDİYOR

Mesut Yılmaz’ın eşi Berna Yılmaz da konuyla ilgili olarak yaptığı ilk açıklamada, henüz cenaze töreniyle ilgili bilgilerin belli olmadığını belirtti. Yılmaz, durumu çocuklarına da bildirdiğini ve çocuklarının hastaneye doğru yola çıktığını aktardı.

“TÜRKİYE ÇOK BÜYÜK BİR DEVLET ADAMINI KAYBETTİ”

Eski Anap Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Pehlivanoğlu konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Türkiye, çok büyük bir devlet adamını kaybetti. Ülkemizin çok sıkıntılı günlerinde, sorumluluk alarak ülkeyi demokrasiden çıkarmamak için büyük bir uğraş vermiştir. Ülkemizin başı sağ olsun henüz detaylar açıklanmış değil. Bu ülke ve anavatan partililer mesut Yılmaz’ı unutmayacak” dedi.

İMAMOĞLU DA BAŞSAĞLIĞI PAYLAŞIMINDA BULUNDU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Yılmaz’ın ölüm haberiyle ilgili açıklamada bulundu. İmamoğlu, “Vefat haberini aldığımız, eski Başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz’a Allah’tan rahmet; yakınları ve sevenlerine başsağlığı dilerim” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)