Son Dakika Haberler

Erdoğan’dan çifte bayram müjdesi

Erdoğan’dan çifte bayram müjdesi
Okunma : Yorum Yap

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Bayramın birinci günü İstanbul’un dönüşümünü daha da güçlendirecek, ortaya koymuş olduğumuz iradeyi daha da fazla mahallelerimize, ilçelerimize yansıtacağımız bir projemizi inşallah milletimizle Sayın Cumhurbaşkanımız paylaşacaklar.” dedi.

İstanbul’dan AK Parti milletvekili adayı olarak gösterilen Kurum, Anadolu Yakası’ndaki muhtarlarla bir araya geldiği iftardaki konuşmasında, toplantıyı muhtarları dinlemek istedikleri için düzenlediklerini söyledi.

TÜRKİYE TEK YÜREK OLDU

Kurum, ülkenin zor günlerden geçtiğini kaydederek, “Afetlerle, işte şehirlerimizde depremlerle, sellerle hep birlikte uğraşıyoruz. Hem 50 bin canımızı yitirdik son depremde hem de şehirlerimiz, 11 ilimiz çok zarar gördü. Ama hamdolsun biz şunu gördük, 11 ilimiz için, 85 milyon kardeşimiz tek yürek oldu. Biz bunu illerimizde gördük. Ve orada, İstanbul’dan, Pendik’ten, Maltepe’den, Üsküdar’dan, Ümraniye’den gelen sivil toplum örgütlerimiz, muhtarlarımız, kardeşlerimiz, vatandaşlarımız gelip bizzat depremzede kardeşlerimizin yanında yer aldılar.” dedi.

ALLAH’IN İZNİYLE YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Milletle, devletle gurur duyulması gerektiğinin altını çizen Kurum, “Dünyanın neresine giderseniz gidin böylesi bir afette bırakın 66’ncı günde, 70’inci günde 100 bin konutun inşasına başlamayı, emin olun şu an belki enkaz altında vefat eden vatandaşlarını bile alamazlardı. Bırakın afet bölgesindeki o ilk yardımları, tüm yardımlara ilişkin koordinasyonu bile yapamazlardı. Hamdolsun biz, devletimiz, milletimizle bir oldu, beraber oldu ve ilk saat, ilk dakika itibarıyla yapılması gerekenleri üstüne koya koya yaptık ve Allah’ın izniyle yapmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.

Bakan Kurum, söz verdiklerini ve bir yıl içerisinde 319 bin konuta başlayıp bitirmeyi ve toplamda 650 bin konutu teslim etmeyi hedeflediklerini anlattı.

Yarın afet bölgesinde olacağını ifade eden Kurum, deprem bölgesinde 100 bininci konut için Şanlıurfa’da temel atarak, 11 ilde çalışmaları başlatacaklarını kaydetti.

Kurum, birinci önceliklerinin afet bölgesindeki 11 il olduğunu belirterek, şunları söyledi:

BAŞKAN ERDOĞAN PROJEYİ PAYLAŞACAK

“Ardından da İstanbul’umuz için, İstanbul’umuzun dönüşümü için ortaya koymuş olduğumuz iradeyi daha da güçlendirerek inşallah sizlerle birlikte yapacağız. Bu manada bayramın birinci gününe işaret ediyorum. Bayramın birinci günü İstanbul’un dönüşümünü daha da güçlendirecek, ortaya koymuş olduğumuz iradeyi daha da fazla mahallelerimize, ilçelerimize yansıtacağımız bir projemizi inşallah milletimizle Sayın Cumhurbaşkanımız paylaşacaklar.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)