Son Dakika Haberler

Erdoğan’dan ABD açıklaması

Erdoğan’dan ABD açıklaması
Okunma : Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazını Üsküdar’daki Ömer Öztürk Camii’nde kıldı. Erdoğan camiden çıkışta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Boğaziçi açıklaması. Erdoğan’dan ABD açıklaması.

ERDOĞAN’DAN ABD AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’deki kanlı kongre baskınına ilişkin “ABD tarihinde olmamış bir vaka ile karşı karşıya olduklarını görüyoruz. Çünkü lafa geldiğinde demokrasinin beşiği diye ifade edilen ABD’deki bu süreç tüm insanlığı şoke etmiştir, şaşırtmıştır. Bizleri de aynı şekilde şaşırtmıştır. Demokrasi için yüz karası olduğunu görüyoruz. Temennimiz 20 Ocak itibariyle Biden’ın devir teslim göreninde, sakin bir şekilde bu yapılacaktır. Bundan sonraki süreçte Sayın Biden ile ABD sükûna kavuşur. Böyle salgın döneminde hassasiyetle sürecin devam etmesi lazım. Uluslararası ilişkilerde ABD’nin de girmesi gerekir. Tabii 4 ölü var. Ölenlerin ailelerine sabırlar dilerken özellikle yaralılara da geçmiş olsun dileklerimi ifade ediyorum” dedi.

BOĞAZİÇİ AÇIKLAMASI

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylar ilgili soru üzerine ise Erdoğan, “Arkadaşlar ben neden öğrencilerle görüşeyim. Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde teröristler var. Öğrencilerle alakası olmayan CHP’nin İstanbul İl Başkanı orada. Kendisi DHKP-C militanıdır. Bunlar öğrenci değil. Yaptıkları nedir? Yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör vardır… Bu rektör yasalar dışında atanmamıştır. Yasalar neye amir ise, Melih Bey de buraya atanmıştır. Geçmişine baktığımızda o da bu üniversite içinden yetişmiş bir arkadaşımızdır” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendi ilgi alanına göre yetişmiş olduğu alanlar vardır. ODTÜ’den itibaren tutunuz buraya kadar. Biz de YÖK’ün şahsıma teklif ettiği 9 isimden, bana yasaların vermiş olduğu yetkiden hareketle rektör olarak seçtik, Boğaziçi’ne layık gördük. Çok çok başarılı olacağına inanıyorum” ifadesini kullandı.

KORONAVİRÜS SALGINI

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında şunları ifade etti:

Bizim şu anda üç kaynağımız var. Çin, Almanya ve yerli. Şu anda Çin’den ilk parti 3 milyon olarak geldi, bu 50 milyona kadar çıkacak. Bir o kadar da Almanya gelecek. Bu konuda Uğur bey ve eşi ile gerekli görüşmeleri Sağlık Bakanımız da yapıyor. Şu anda aşılar belli bir takvim içinde, Sağlık Bakanlığımız çalışmalarını sürdürecek. Bazı çevrelerin aleyhte kampanyaları var. Benim milletim inanıyorum ki bunlara prim vermeyecektir. Burada insanımızın sağlığı söz konusudur. Bu kadar hastanelerimizde tedbirlerimiz var, fiziki imkanlar, doktorlarımız, bunlarla beraber doktorlarımızın içinden de ölenler oldu, hastalananlar oldu. Bütün tedbirleri alacağız. Neticesine de katlanacağız. Burada her şey söz konusu. Covid vakası sıradan bir vaka değil. Adeta asrın vebası. Bizim elimizden ne geliyorsa bunu yapmaya mecburuz. Biz de tüm ülkeler neyi yapıyorsa biz de onu yapıyoruz. Yarın ben niye şunu yapmadım dememeliyim devlet başkanı olarak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)