Son Dakika Haberler

Emekliye yılbaşı ikramiyesi var mı?

Emekliye yılbaşı ikramiyesi var mı?
Okunma : Yorum Yap

Emekliye yılbaşı ikramiyesi var mı? Yılbaşına sayılı günler kala emekliler merakla yeni yılda emekli ikramiyelerine zam yapılacak mı araştırıyor.

2021’DE 2 ZAM 2 İKRAMİYE

Emekliye yılbaşı ikramiyesi var mı?  Emekliler, 2021’de 2 kez zam, 2 kez bayram ikramiyesi alacak. Ayrıca bazı emekliler için promosyon imkanı da olacak.

İLK ÖDEME OCAK AYINDA

Emekliler, ilk kazancı Ocak’ta elde edecek. SSK ve Bağ-Kur’lulara 2020’nin ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında zam yapılacak. Memur emeklilerine de yüzde 3 zam ve 2020’nin ikinci yarısında enflasyon yüzde 4’ü aşarsa fark verilecek. Temmuz’da ise SSK ve Bağ-Kur’lulara ilk 6 aylık enasyon oranında zam yapılırken, memur emeklilerine yüzde 3 artış ve Ocak-Haziran’da TÜFE yüzde 3’ü aşarsa fark yansıtılacak.

2021’DE BİN TL İKRAMİYE

Ramazan Bayramı ikramiyesinin 10-12 Mayıs, Kurban Bayramı ikramiyesinin 12-16 Temmuz tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Ayrıca bazı emekliler için 2021 promosyon yılı olacak. 3 yıllık taahhüt süresi dolanlar ve emekli aylığı bağlananlar promosyon alabilecek. En az promosyon maaşa göre 500, 625, 750 lira olacak. İsteyenler kampanyalarla daha yüksek promosyon imkanlarını değerlendirebilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)