Son Dakika Haberler

Emekli aylığı hesaplama robotu 2022 | 4A emekli maaşı ne kadar?

Emekli aylığı hesaplama robotu 2022 | 4A emekli maaşı ne kadar?
Okunma : Yorum Yap

Emekli aylığı hesaplama robotu 2022… Ocak 2022 itibariyle emekli maaşları zamlandığı gibi yeni emekli olacaklar için de değişiklik oldu.  Öncelikle belirtelim ki bu robotun ortaya koyduğu rakamlar tahmini. Yani SGK’dan bağlanacak maaşınızın kesin rakamı değil.

EMEKLİ AYLIĞI  HESAPLAMA ROBOTU 2022

Öncelikle yapmanız gereken https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ adresine tıklamak olacak. SGK aylık hesap robotu linkine tıklayınca önünüze aşağıdaki gibi bir ekran geliyor.↓

Emekli aylığı hesaplama robotu 2022
Emekli aylığı hesaplama robotu 2022

Bu ekranda TC numaranız, SSK sicil numaranız, baba adı, nüfus il müdürlüğü ve doğum tarihiniz soruluyor. Bu bilgileri doldurduktan sonra sorgula tuşuna basacaksınız. Önünüze bu kez tüm SGK prim dökümlerinizin olduğu tablo gelecek.

O tabloda size ait olmayan prim ödemeleri varsa onları çıkarıp HESAPLA tuşuna basın. SGK aylık hesaplama robotu size emekli gösterge rakamlarınız üzerinden muhtemel emekli maaşınızı verecek.

Hesaplanan aylık, 4A sisteminde hali hazırdaki kayıtlı olan hizmetlerinize göre emeklilik talebiniz bugün gerçekleşmiş olarak hesaplanır ve yaklaşık olarak bu değerde bir sonuç verilir. Asıl aylık talep durumlarında hizmet ve kayıtlar incelenir ve hesaplama daha sonra yapılır.

Bu sorgulamanın sonucundaki hesaplanmış olan aylık maaş resmi evrak olarak kullanılmamaktadır. Hizmet bilgileriniz kurallara uygun bir şekilde sisteme girilmediyse aylık maaş bu ekrandan hesaplanmamaktadır. 5400 günden daha az kayıtlı hizmeti görünen vatandaşlar için aylık hesaplanamaz. Bu sorgulama işleminde bir aylık oluşturulmuş olması bu aylığı almaya hak kazandığınız anlamına gelmediğini hatırlatmak isteriz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)