Son Dakika Haberler

Efsane Cuma ne zaman 2020? Efsane Cuma Trendyol

Efsane Cuma ne zaman 2020? Efsane Cuma Trendyol
Okunma : Yorum Yap

Efsane Cuma ne zaman 2020? Büyük bir heyecanla beklenen Black Friday yani Efsane Cuma indirimleri şimdiden merak konusu oldu. Alışveriş için kendini büyük güne hazırlayan yüzlerce mağaza büyük günü bekliyor. Online olarak yapılan alışveriş fırsatı Black Friday bu sene 27 Kasım’da başlayacak. İşte Efsane Cuma Trendyol indirimleri

EFSANE CUMA NE ZAMAN 2020? 

Efsane Cuma ne zaman 2020? Efsane Cuma indirimleri, Efsane Cuma bu sene 27 Kasım’da başlayacak. İndirimler İçin Trendyol.com sitesine göz atabilirsiniz.

EFSANE CUMA TRENDYOL İNDİRİMLERİ

Efsane Cuma Trendyol

Efsane Cuma Trendyol

Efsane Cuma Trendyol

 

Efsane Cuma Trendyol

EFSANE CUMA İLK NASIL ORTAYA ÇIKMIŞTI?

Sanayiler arttıktan sonra gelişen tekstil firmalarına bağlı ortaya çıkan reklam algısında indirimi kullanarak, ilk kez insanların toplu alışverişler yapması amaçlanmıştır. Endüstri oyunu olan bu Black Friday, ilk kez 1961’de gazeteler aracılığıyla meydana çıktı.

Peki neden Black Friday deniliyor? İnsanları cezbeden ‘İndirim ve alışveriş’ kelimeleri adı altında Black Friday’in kaçırılmaz bir fırsat olduğu algısını oluşturarak, İslamiyet için önemli olan mübarek CUMA gününü gizli bir algıyla lekelemeye çalışıyorlar. 

Black Friday ne zaman 2020

EFSANE CUMA (BLACK FRİDAY) NEDİR?

1932‘den bu yana yılbaşı alışverişleri sezonunun başlangıcı olarak da kabul edilen ‘Black Friday’, önce ABD’de başladı. Daha sonra Kanada ve İngiltere’nin ardından tüm dünyaya yayılan alışveriş festivalinde indirim oranları bazen yüzde 90’ların üzerine çıkabiliyor. Cuma’ya özel ABD’de mağazalar kapılarını saat 05:00’te açıyor, geç saatlere kadar açık tutuyorlar. E-ticaret şirketlerinin perakende sektöründe söz sahibi olmasıyla Black Friday satışları da internet üzerine taşındı.

 İNDİRİMLER NE ZAMAN SONA ERECEK?

Her firma, bu alışveriş çılgınlığı kapsamında farklı tarihlerde ve farklı şekillerde çeşitli kampanyalar uyguluyor.. Kasım ayı sonu itibari ile indirimler sona erecek.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)