Son Dakika Haberler

Edoğan: Batıya göre iyi durumdayız ama yeterli değil!

Edoğan: Batıya göre iyi durumdayız ama yeterli değil!
Okunma : Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cuma Namazı çıkışı gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Koronavirüs konusunda bilim kurulunun aldığı kararların yeterli olmadığını söyleyen Erdoğan yeni kararların kapıda olduğunun sinyalini verdi.

KORONAVİRÜS TEDBİRERİ YETERLİ DEĞİL

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı çıkışı soruları yanıtlıyor. Erdoğan, artan koronavirüs vakalarına ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı. Bilim Kurulu’nun yeni tedbirlere ilişkin çalışmaların yapıldığını kaydeden Erdoğan, “Kararlıyız. Batı’ya göre iyi durumdayız ama yeterli değil” ifadelerini kullandı.

LİBYA’DAKİ ATEŞKES KARARI

Ateşkes adımı atıldı ama güvenilirliği yok. Temenni ederim ki böyle olmaz ve ateşkes kararına uyulur.

ARTAN KORONAVİRÜS VAKALARI

İstanbul salgında en önde gelen illerden. Maske, mesafe ve hijyene hassasiyetle sarılmamız, dikkat etmemiz lazım. Bir de toplu mekanlardan ciddi manada kaçınmak gerekiyor. Mümkün olduğunca hassasiyet gösterelim. Şu anda Sağlık Bakanımız değişik illeri dolaşıyor. Bugün Bursa’da. Ne gibi tedbirler alacağız, bunları yaygınlaştıracağız; bunun çalışmasını yapıyoruz.

Bilim Kurulu’ndan yapılan çalışmalar neticesinde ne gibi tedbirler alınacak, bunlar bize de bildirilecek. Ona göre adımlarımızı atacağız. Kararlıyız. Batı’ya göre çok daha iyi durumdayız ama yeterli değil.

ERMENİSTAN SİVİLLERİ VURUYOR

Rusya burada çözüm için, barış için yer almayı ne kadar düşünüyorsa, Türkiye’nin de en az Rusya kadar burada barış için yer alma hakkının olduğuna inanıyorum.

S400’LER TEST EDİLİYOR

Sinop’taki testlerin yapıldığı doğrudur. Burada Rusya’ya ait silah olması, demek ki bu beyefendileri rahatsız ediyor. Biz kararlıyız, yolumuza aynı şekilde devam ediyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)