Son Dakika Haberler

Edirne’de 65 yaş ve üstüne toplu taşıma kısıtlaması getirildi

Edirne’de 65 yaş ve üstüne toplu taşıma kısıtlaması getirildi
Okunma : Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün kabine toplantısı sonrasında bazı açıklamalarda bulunmuştu. Vaka sayılarının artmasından sonra Erdoğan, kısıtlamaların geleceğini vurguladı. Bugün Edirne’de ilk kısıtlama haberi geldi.

65 YAŞ VE ÜSTÜNE TOPLU TAŞIMA KISITLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dünkü kabine toplantısının ardından, il bazında 65 yaş ve üstü vatandaşların toplu ulaşımı kullanmalarına sınırlama getirilebileceğini açıklamasının ardından ilk karar Edirne’den geldi. İl Hıfzısıhha Kurulu kararına göre 65 yaş ve üzeri vatandaşlar şehir içi toplu ulaşımdan 10.00-15.00 saatleri arasında ücretsiz faydalanabilecek. Bunun dışındaki saatlerde binişler ücretli olacak.

10.00 – 15.00 SAATLERİ DIŞINDA TOPLU TAŞIMA ÜCRETLİ OLACAK

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ali Şahin, toplu ulaşım araçlarında kapasitenin yaklaşık üçte biri kadar ayakta yolcu taşımaya müsaade edildiğini açıkladı.Edirne’de İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince 65 yaş ve üzeri vatandaşlar toplu ulaşımdan gündüz 10.00 ile 15.00 saatlerinde arasında ücretsiz faydalanabilecek.

Uygulama bugünden itibaren başladı. 65 yaş ve üstü vatandaşlar şehir içi toplu ulaşım sistemi araçlarında 10.-15.00 saatleri arasında ücretsiz seyahat ederken, bu saatler dışında ücret ödemek durumunda kalacak.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)