Son Dakika Haberler

Dünya’nın yörüngesine yeni bir gök cismi dahil oluyor

Dünya’nın yörüngesine yeni bir gök cismi dahil oluyor
Okunma : Yorum Yap

Uzman gök bilimciler yeni bir gök cisminin dünyamıza yaklaşmakta olduğunu bildirdiler. Bu gök cismi Dünya’nın yörüngesine girerek kısa süreliğine Dünya’nın yeni bir mini uydusu olacak denildi.

Dünya yörüngesine yeni bir Ay dahil oluyor!
Dünya’nın yörüngesine ‘2020 SO’ isimli bir gök cisminin girebileceği açıklandı! Dünya’ya yaklaşmakta olan bu gök cisminin izlediği yörüngenin simülasyonunu oluşturan gök bilimciler, araştırmanın sonuçlarını paylaştı.

dunya-yorungesine-yeni-bir-ay

Bu gök cisminin, Dünya’nın yörüngesine girerek Dünya’nın yeni ‘mini Ay’ı olabileceği ifade edildi. Ancak bu durumun geçici bir süre için yaşanacak olduğu açıklandı.

ScienceAlert’ta yer alan habere göre, 2020 SO’nun ne olduğu ise henüz netlik kazanmış değil, ancak uzmanlar bunun Eylül 1966’da uzaya fırlatılan Surveyor 2 Centaur roketinin gövdesi olabileceği görüşünde.

2020 SO’nun gezegenimiz için bir tehdit oluşturmadığının altını çizen bilim insanları, bu gizemli gök cisminin ekim ayında Dünya’nın yörüngesine girecek ve 2021’in mayıs ayına kadar Dünya’nın etrafında dönecek olduğunu belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)