Son Dakika Haberler

Dünya’nın gözü Türkiye’de! İsrail görüntüleri yayınladı

Dünya’nın gözü Türkiye’de! İsrail görüntüleri yayınladı
Okunma : Yorum Yap

Doğu Akdeniz’deki bilek güreşinde gergin bekleyiş sürerken, Yunan medyası Yunanistan ve Avrupa’nın geri kalanının Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cuma günü açıklayacağı müjdeye kilitlendiğini bildiriyor.

Kathimerini gazetesi, Avrupa ve Yunanistan’ın Erdoğan’ın dile getirdiği ‘çok iyi haber’in Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetleriyle ilgili olup olmadığını öğrenmek için beklediğini yazdı.

Atina’nın en önemli müttefiki   İsrail ise doğrudan Türkiye’yi hedef aldı. İsrail uydu şirketi, Oruç Reis gemisinin Yunan kıta sahanlığına girdiğini ileri süren görüntüler yayınladı.

h s Habernet

Uydu görüntülerinde Oruç Reis’in yanında üç Barbaros sınıfı Türk fırkateyni ile iki Burak sınıfı korvet bulunduğunu aktaran Kathimerini, Yunan filosunun ise Türk donanmasını dakika dakika izlediğini yazdı.

c 4 s Habernet

İsrail gizli servisi Mossad’ın başındaki isim Yossi Cohen ise, Türkiye’nin İran’dan daha büyük bir tehdit olduğunu söyledi. İngiliz Times’ın köşe yazarı Roger Boyce’un aktardığı cümle, büyük yankı buldu. Cohen’e göre, İran ambargo, yaptırımlar ve sabotajlarla durdurulabildi ancak bir NATO üyesi olan Türkiye’yi durdurmak daha zor.

nnnn s Habernet

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)