Son Dakika Haberler

Doğum saati nasıl öğrenilir? Hastaneden doğum saati öğrenme

Doğum saati nasıl öğrenilir? Hastaneden doğum saati öğrenme
Okunma : Yorum Yap

Doğum saati nasıl öğrenilir? Hastaneden doğum saati öğrenme! Doğum saati genellikle astroloji eğitimi alanlarlar ya da bu alanda doğum haritasını çıkartmak için merak ediliyor. Genel anlamda başka bir ülkede yaşamak için alınan gerekli evrakların içinde doğum belgesi de veriliyor.

DOĞUM SAATİ NASIL ÖĞRENİLİR?

Doğum saati nasıl öğrenilir? Doğum saatinizi öğrenmek için, doğduğunuz hastaneye gidip örneğin ( Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi) “Gelen evrak” bölümüne gidip dilekçe yazmanız gerekiyor. Gelen evrak bölümü hastaneden hastaneye değişebilir. Genellikle Ana bina içerisinde yer alan başhekimlik bölümünde yer alıyor. Doğum saatinizi öğrenmek istediğinize dair dilekçe yazmanız gerekiyor. Dip Not: ( Anneniz ile birlikte gitmeniz yararınıza olacaktır. Annenizin kimlik bilgileri işlemler için gerekli)

Doğum saati nasıl öğrenilir?
Doğum saati nasıl öğrenilir?

HASTANEDEN DOĞUM SAATİ ÖĞRENME

Hastaneden doğum saati öğrenme için, dilekçe yazdıktan sonra hastanenin “arşiv” bölümüne gidip dilekçeyi göstermeniz gerekiyor. Eğer doğum belgesini alacaksanız vereceğiniz kuruma ait bir belge olmalı yanınızda. Eğer sadece doğum bilgilerini öğrenmek istiyor ve belge almayacaksanız işiniz daha kolay. Görevli olan kişiye neden istediğinize dair sorununuzu anlatırsanız yardımcı olacaktır.

NOT: 1999 yılından önce olan kayıtlar defterde tutulmaktadır. Bu tarihten önce doğanların kayıtları imha edildi gibi bilgiler verilecektir. Bilgiler dijital sisteme geçmediği için defter taraması yapılmaktadır. 

Rektifikasyon Yöntemi ile Öğrenme

Örnekler:

İşe giriş , terfi veya istifa, evlilik, boşanma, önemli bir ilişki başlangıcı ya da bitiş tarihleri, birinci dereceden akrabaların vefat tarihleri, varsa çocukların doğum tarihi, mezuniyet tarihi, ciddi bir hastalık, taşınma, hayatta önemli bir dönüm noktası vb.

Danışanın karakteri, dış görünüşü ve hayatıyla ilgili vereceği önemli detaylar (çok titizim, çalışkanım, işimde hep engelle karşılaştım, iki kere nişan attım vb) haritayı oluştururken astroloğa önemli fikirler verir. Bundan ötürü bu bilgileri de iletmek faydalı olacaktır. Zira bu bir tahmin oyunu değildir, danışan ne kadar detaylı ve net bilgi verirse astroloğun da doğum saatini netleştirmesi kolaylaşacaktır. Özel hayatınızla ilgili çekinceleriniz varsa rumuz kullanmanızı öneriyorum.

Eğer saat aralığı bilgisi varsa bu da çalışma için çok yol gösterici olacaktır. Aileden alınan bilgilerle zaman aralığı belirtilebilir. Misal “Bana söylenene göre Güneş doğmuştu ancak öğleden önceydi yani saat 6-11 arası gibi.” Ayrıca doğuma yakın bir vakitte şayet ezan okunduysa bu bilgi de yol göstericidir, arşivden ilgili günde ezanın ne zaman okunduğuna da bakılarak çalışmada ilerlenebilir. Bundan dolayı böyle bir bilgiye sahipseniz mutlaka belirtmelisiniz.

Astrolog bu bilgileri topladıktan sonra çeşitli metodlar kullanarak çalışmasını geliştirir. Kişinin haritasındaki Ay fazına göre doğumundan önceki yeniay/dolunay çok önemlidir. Doğum öncesi yeniay/dolunay derecesinin yöneticisine bakılarak haritada hangi gezegenlerin yükselen(asc) ya da tepe noktasına (mc) yakın olduğu saptanır. Buna Syzygy metodu denir. Bu metod yol göstericidir, ancak her zaman kesin sonuç vermez. Bundan ötürü de sadece Syzygy yaparak rektifikasyon yapılmaz.

Verilen olayları kullanarak Güneş yayı (solar arc) kullanmak, ya da eski ve önemli bir öngörü metodu olan birincil ilerletme ile danışanın verdiği olayları birleştirmek doğum saati bulunurken mutlaka kullanılmalıdır. Orta noktalar danışanın verdiği bilgilerle uyumlu bir şekilde çok şey anlatabilir. Bu teknikler uzun ve karmaşık olduğundan çok detaya inmeyeceğim ancak burada alınan veriler sonucu netleştirmek adına kritik önem taşır. İleri seviye astroloji teknikleri ile ilgilenenler detayları kitaplardan ya da ders alarak öğrenebilir.

Astroloğunuzla Online Rektifikasyon Danışmanlığında Neler Öğreneceksiniz ?

Online görüşme gününüze kadar “Astroloğunuz” zaten vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda haritalarınız üzerinde çalışmış ve % 95 sonuca ulaşmış olacak. Sizinle online görüşmede yüzyüze geldiğinde; birlikte son kez verilen bilgiler ışığında haritanın üzerinden geçilecek ve gerçek/ net olan doğum saatinizi öğrenebileceksiniz. Astroloğunuz size doğum saatini belirttikten sonra şu konular hakkında bilgiler verecek;

Yükselen burç nedir ve neden önemlidir ?

-Sizin yükselen burç ve yükselen burç dereceniz nedir ve sizi nasıl etkilemektedir ?
-Yükselen burcunuza aldığınız açılar neler ve size etkileri nelerdir ?
-Yükselen burcunuzun yöneticisi doğum haritanızda nerede konumlanmış ve size özel etkisi nedir ?
Gibi sadece bu cevapları alacaksınız. Zira yükselen burcu bir gemi ve yükselen burcunuzun yöneticisini de geminizin rotası gibi düşünün.

Astroloğunuz ile yüz yüze yapacağınız görüşmede bu bilgilere sahip olacaksınız. Bunun genel bir astroloji danışmanlığı olmadığını ve sadece doğum saati belirleme danışmanlığı olduğunu bilmeniz çok önemlidir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)