Son Dakika Haberler

Doğum haritasında kraliyet yıldızları – Sabit Yıldızlar

Doğum haritasında kraliyet yıldızları – Sabit Yıldızlar
Okunma : 2 Yorum

Doğum haritasında kraliyet yıldızları astrolojiye ilgisi olan herkesin dikkatini çekmiştir. Kraliyet yıldızları kişinin doğum haritasında önemli bir yerdeyse kişiyi en iyi konuma getirebileceği gibi en kötü konuma da sürükleyebilir. Tabii bu kişiyle alakalıdır. Yeteneklerini ve gücünü olumlu yönde kullanmalı.

DOĞUM HARİTASINDA KRALİYET YILDIZLARI

ALDEBARAN: (9°47’ İkizler) Kraliyet yıldızlarından biridir, doğu yönünü temsil eder. Kraliyet yıldızları ödülü de sınavı da büyük yıldızlardır. Haritada MC (tepe), ASC (yükselen) ile temasları ekstra önem taşır. Aldebaran güçlü bir yerleşimde kişiye başarı, gurur, ödüller ve takdir getirir. Cesaret, zekâ ve strateji kurmakla da alakalıdır. Kişi zekâsı ve cesaretiyle çok yüksek yerlere gelebilir, ancak yozlaşırsa bir anda tepetaklak da olabilir. Aldebaran fiziki açıdan kuvvet ve bitmek tükenmeyen bir hayat enerjisi ile de doğrudan alakalıdır.

ALDEBARAN s Habernet

ALGOL: (26°10’ Boğa) Astrolojinin korkulan siması Algol orta çağ astrolojisinde özellikle önemliydi. Çünkü Algol doğrudan kişinin başını kaybetmesi ve idamları temsil ediyordu. Kötü şans ile özdeşleştirilmişti. Aynı zamanda boğaz ve boyun bölgesi ile alakalı olduğundan bu bölgelerde hassasiyet getirebilir. Modern bakışa göre Algol’ü öcü olarak görmemek gerekli. Kişi son derece disiplinli, çalışkan ve hedef odaklı olabilir. Ancak aşırı hırs da beraberinde gelince, kendini kaybetmesi kolaylaşabilir. Haritada Algol’ü baskın kişilerin sert ve travmatik geçmişleri olabilir. Sınavları geçmişten kaçmamak, yüzleşmek ve bu yönlerini kabul edip ileriye bakma gücünü bulmaktır.

ALGOL s Habernet

ANTARES: (09°46’ Yay) Başarı ve güç konusunda en önemli yıldızlardan biri. Dünyaca ünlü olumlu ya da olumsuz işler yapmış birçok ünlü siyasetçinin haritasında Antares vurgusu görebiliriz. Bu yıldız güçlü vurgusunda kişiyi hayal bile edemeyeceği makamlara taşır. Çok büyük başarılar, kişiye hayran ve ne yaparsa yapsın destekleyen kalabalıklar getirebilir. En yüksekteki makamlara çıkıp güç zehirlenmesi yaşarsa, herkesi ezer, kimseyi dinlemez ve bir tirana dönüşürse aynı hızla yere çakılıp trajik bir son yaşayabilir. Antares kişinin aşırıya kaçıp kaçmama durumunu sorgular, zorlu bir doğada yıldız olduğundan sınavını geçemeyen kişiye pek merhametli olmaz. Zor bir yıldız diyebiliriz.

ANTARES s Habernet

BETELGEUSE: (28°45’ İkizler) En olumlu tesire sahip şanslı olarak kabul edilen yıldızlardan biridir. Kişi biraz sert, burnunun dikine gitme eğilimli ve tavizsizdir. Ancak bu yönlerini törpüleyip çevresi ile uyum sağlamayı öğrenirse kişisel şans ve başarı beraberinde gelebilir. Sınavı bir yere vardığında o varış yolculuğundaki insanları unutmamakla alakalıdır. Haritada güçlü ise kişi sevilen, takdir toplayan ve ilgi odağı bir kişi olur. Haritada irtibatı olan gezegeni olumlu bir şekilde etkileyebilir.

BETELGEUSE s Habernet

DIADEM: (08°58’ Terazi) Bir kadın haritasında daha anlamlı olan yıldızlardan. Doğrudan kadın enerjisi, o dişil gücün getirdiği fedakârlık, cesaret ve yoğun sevgiyi temsil eden bu yıldız fedakarlıkla ilişkilidir. Sırf sevgisi için işinden çevresinden ve hatta kendinden vazgeçen kadınlarda bu yıldız sıkça görülebilir. Ancak sınavı bir kurtarıcı olmaya çalışırken kurban olmamak; herkese hak ettiği kadar değer vermektir. Zira Diadem yıldızı baskın olan bir harita bir süre sonra tüm emeklerine rağmen karşıdan olması gereken karşılığı göremezse büyük bir düşkırıklığı yaşayabilir. Bu konuda çok travma yaşarsa ya kendini aşırı suçlama başlar ya da bir konuya aşırı saplantı geliştirebilir.

diadem yildizi s Habernet

FOMALHAUT: (03°52’ Balık) Bir kraliyet yıldızıdır ve güney yönünü temsil eder. Haritada güçlü bir etkisi varsa kişiye hipnotik bir çekim gücü, etkileyici bir duruş getirebilir. Bu yıldız inançlar ve ideallerle alakalıdır. Kişinin çok güçlü bir dünya görüşü, istek ve hayalleri bulunur. Zaman zaman bu hayalleri aşırı uçuk ya da pratikte imkânsız olabilir; kişi herkes uyarsa da ısrarla kendinden ödün vermeyebilir. İnatçılık, hatta körü körüne bir hataya doğru ilerleme dürtüsü getirebilir. Kuralları esnetmek belki birçok kişiye zarar vermez, ancak Fomalhaut’u güçlü kişi için bir sınavdır ve ne zaman kişi yolunu değiştirmek, kestirmeden gitmek istese başına daha fazla sıkıntı gelebilir. Olumlu ifadesinde ruhsal ve sezgisel duyarlılık, iyi yazma ve konuşma yeteneği görülebilir.

FOMALHAUT s Habernet
Fomalhaut star

SİRİUS: (14°05’ Yengeç) Antik Mısır’ın kutsal yıldızı Sirius Nil nehrinin taşkınları ve tarım açısından hayati bir öneme sahipti. Mısır tanrısı Osiris ile özdeşleştirilmişti. Bundan ötürü de gizemler ve öğretilerle doğrudan alakalıdır. Kişi hayatı boyunca geçmiş zamanları ve gizli ilimleri araştırmak isteyebilir, okült konularda çok yetenekli ve ilgili olabilir. Hayalgücü, yaratıcılık ve sanatsal duyarlılık görülür. Astroloji ilgisi ve eğitimi açısından işaretleyicidir. Fikirleri konusunda zaman zaman çok uzlaşmaz ve sert bir tavır gösterdiğinden tüm yeteneğine rağmen yalnız kalabilir. Aşırı idealizm gerçekleri görmesini ve ilerlemesini engelleyebilir. Eğer yeteneğini doğru yönlendirirse işinde saygın bir isim olur.

SPICA: (23°50’ Terazi) Felsefi ve ruhsal anlamda derinlik veren bu yıldız, şanslı ve olumlu doğada yıldızlardan biri olarak kabul edilir. Kişiye ruhsal ve sanatsal yetenekler beraberinde gelebilir, bu yaratıcı özelliklerini en rutin işleri dahi farklı kılmak adına kullanabilir. Başarı adına kişinin birçok sınavı geçmesi, zorluklardan pes etmeden ilerlemesi gerekir. Spica’nın sınavı kişinin pes edip etmeyeceği ile alakalıdır.

Zira zaman zaman üşenme ya da dünyanın katı gerçeklerini kabul etmeme duygusundan asıl onları bekleyen başarıya gitmeyi reddedebilirler. Ebeveynlerde erken ölüm ya da ciddi sorun ve uzaklık görülebilir. Spica birçok yıldızın aksine mütevazi bir yaşamdan gelen başarıyı ve bununla bozulmamayı temsil eder. Bozulma konusunda toleransı olan bir yıldız değildir.

SPICA yildizi s Habernet

REGULUS: (29°53’ Aslan) En meşhur yıldızlardan biri olan Regulus da bir kraliyet yıldızıdır. Kuzey yönünü temsil eder, “Asalet yıldızı” olarak da bilinir. Ün, şöhret, tanınma, popülarite getirir; güçlü bir yerleşimde kişi kariyerinin basamaklarını hızlı çıkar. Dünyaca ünlü ve iz bırakan oyuncularda güçlü Regulus vurgusu görülebilir. Eski zamanlarda kişinin asil bir aileden bir kişi ile evlilik yapmasının işareti sayılırdı, şimdi ise önemli ve güçlü bir aileden biriyle evlenmek diyebiliriz. Ün ve güç getirdiğinden kişiyi büyük ün ve güçle sınayabilir. Olumsuz kullanımında şöhret delisi olmak ya da çok parlak ve kusursuz görünen imajın bir anda rezil bir şekilde yıkılması olarak düşünebiliriz.

REGULUS yildizi s Habernet

VEGA: (15°19’ Oğlak) Çekicilik, sevimlilik ve cazibe ile alakalı bir yıldızdır. Maddi açıdan şanslı etkisi vardır, zenginlikle alakalı yıldızlardan biridir. Haritada güçlüyse kişi hayatın keyfini çıkarmaya, yiyip içmeye ve her türlü zevke düşkündür; zaman zaman da bu düşkünlük bağımlılık ve aynı zamanda hedonizme dönüşebilir. Sınavı elde ettiği zenginlikte bir şeylere aşırı bağımlı olmadan, bir batağa düşmeden ve bozulmadan normal hayatına devam edebilmektir. Zira bu durum algılanmazsa kişi bir anda büyük bir yoksulluk, sefalet ve gözden düşme yaşayabilir.

ljhu s Habernet

YORUMLAR (2)

  1. Doğum saati nasıl öğrenilir? Hastaneden doğum saati öğrenme! » Habernett – Habernett diyorki:

    […] Doğum saatinizi öğrenmek için, doğduğunuz hastaneye gidip örneğin ( Kartal Eğitim Araştırma Hastanesi)  ” Gelen evrak” bölümüne gidip dilekçe yazmanız gerekiyor. Gelen evrak bölümü hastaneden hastaneye değişebilir. Genellikle Ana bina içerisinde yer alan başhekimlik bölümünde yer alıyor. Doğum saatinizi neden öğrenmek istediğinize dair dilekçe yazmanız gerekiyor. ( Anneniz ile birlikte gitmeniz en doğrusu) […]

  2. Aslan Dolunayı 2022 | Aslan Dolunayı Etkileri » Habernett – Habernett diyorki:

    […] Alfard yıldızı sanatla ve müzikalle alakalı bir yıldızdır. Bu yıldız, 27 derece aslan burcunda bulunur. Ay ile birleşiminde ise daha sanatsal ve daha müzikal durumlar ortaya çıkar, fakat buradaki kilit nokta Ay Aslan burcu narsist eğilimler vardır. Bu dolunay zamanı kibir, fazla ego, aşırı hırs, baskıcı tavırlar ciddi zarar verebilir. Sanatçılarla alakalı olaylar gündeme gelebilir. Direkt olarak sanat konularıyla- sanatın kollarıyla alakalı bir hakediş gelebilir. Dolunay haritasında başak burcunu görüyoruz, sağlıkla alakalı konular ayyuka çıkabilir. Özellikle Omicron iyice artabilir. […]