Son Dakika Haberler

Didim Belediye Başkanı tutuklandı! Didim Belediye Başkanı kim?

Didim Belediye Başkanı tutuklandı! Didim Belediye Başkanı kim?
Okunma : Yorum Yap

Ahmet Deniz Atabay kimdir? Didim Belediye Başkanı tutuklandı! Didim Belediye Başkanı kim? Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay tecavüzden tutuklandıktan sonra merak konusu oldu. Twitter’da ise konu hakkında hashtag açıldı.

DİDİM BELEDİYE BAŞKANI TUTUKLANDI?

Hakkında çıkan “Tecavüz suçlamasıyla tutuklandı” haberlerinin gerçeği yansıtmadığına dikkat çeken Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay; “Görevimin başındayım. Bunlar kumpas çetesinin uydurduğu yalan” dedi.

“KUMPAS ÇETESİNİN UYDURDUĞU YALAN”

Haberlerin kumpas çetesinin yalanlarından biri olduğuna dikkat çeken Atabay; “Ben görevimin başındayım. Kaymakam Bey ve Emniyet Müdürlüğü ile de görüştüm. Bu kumpas çetesinin uydurduğu yalan. Bunların haysiyetleri bu kadar. Bu tip hareketleri ile nasıl bir kumpas kurmaya kalktıklarını halkımız da görmektedir” dedi.

TECAVÜZ SUÇLAMASINI YALANLAMIŞTI

Başkan Atabay hakkında çıkan “Kendisinden iş isteyen kadına tecavüz etti” haberlerini, “Bir takım yerlerde daha önceden senaryosu hazırlanmış görüntüler ve daha evvelden ne konuşacağı kendisine yazılmış insanların konuşmasını değil, kendilerinin benim gibi gelip gazetecilerin önünde konuşmalarını beklerdim. Bunu da yapmak mecburiyetinde kalacaklar bundan eminim” sözleriyle yalanladı. İddialı açıklamalarda bulunan Atabay; “Ben bunlara asla pabuç bırakmayacağım. Eğer ben böyle bir suç işlediysem devletin ilgili kurumları benimle ilgili işlemi yapsın” ifadelerine yer verdi.

AHMET DENİZ ATABAY KİMDİR?

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, 1959 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Kadıköy’de lise eğitimini tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi Fransızca bölümü ve sonrasında Fransızca eğitimini Fransa’da bitirdi.

Türkiye’ye dönüşünden itibaren petrol, sağlık ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, 1989 yılında Didim’e yerleşti. Yaptığı 2 otel inşaası ile birlikte Didim’de turizm sektörüne başarılı bir giriş yaptı.

4 dönem boyunca ‘Didim Turizm Derneği Başkanlığı’nı yürüten Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, bu süre zarfında ‘Didim Rotary Kulübü’ ve ‘Didim Yelken Kulübü’ kuruculuğu olmak üzere Didim’de turizm adına pek çok değerli projeye imza attı.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, evli ve 2 kız 1 erkek çocuk sahibidir. Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde bir kez daha Didim Belediye Başkanı seçildi ve 6 yıldır bu görevi sürdürüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)