Son Dakika Haberler

Dayı: Bir Adamın Hikâyesi setinde Ufuk Bayraktar krizi

Dayı: Bir Adamın Hikâyesi setinde Ufuk Bayraktar krizi
Okunma : Yorum Yap

Oyuncu Arif Pişkin dayı filminden ayrıldığını sosyal medya hesabından duyurdu. Sette oyuncu Ufuk Bayraktar’ın çalışanlara küfür ve hakaret ettiğini ve alkollü geldiğini iddia eden Arif Pişkin, diziden ayrıldığını duyurdu. İşte Arif Pişkin’in yaptığı açıklama..

6a948686 f28c 4ab1 ba16 dea2294772d6 s Habernet

UFUK BAYRAKTAR SET ÇALIŞANLARINA KÜFÜRLER YAĞDIRDI

Adana’da çekimleri devam etmekte olan yapımcılığını Zyef Film Yapım ve Ubay Film Yapım’ın üstlendiği  “Dayı: Bir Adamın Hikâyesi adlı sinema timinin setinde kabul edilemez olaylar yaşanmıştır. Başrol oyuncusu Ufuk Bayraktar, setteki birçok kişinin şahit olduğu üzere, kuaför Metin Tektaş ve makyör Alev Ünal Nayir’e ağır küfürler ederek, tehditte bulunmuş ver saldırmıştır.

Metin Tektaş karakola gidip Ufuk Bayraktar’dan şikâyetçi olmuştur. Alev Ünal Nayir ise başrol oyuncusu Ufuk Bayraktar ve onu destekleyici mahiyette davranan yönetmen Uğur Bayraktardan şikâyetçi olmuş ve tedbir karan uygulanmasını talep etmiştir, Yaşanan alay sonrası set çalışanı kuaför ve makyöz meslektaşlarımız, can güvenlikleri kalmadığı için isten ayrılmak zorunda kalmışlardır.

ALKOLLÜ GELDİĞİ İÇİN SAHNESİ İPTAL EDİLDİ

Olay anında, saldırıya maruz kalan meslektaşlarımız ve setteki çalışanlar tarafından alkollü olduğu söylenen Ufuk Bayraktarın daha önceden de sete alkolü geldiği için sahnesinin çekilemediği, iptal edildiği ve bu nedenle yardımcı yönetmene ağır küfürler ettiği bilinmektedir. Reji ekibi burun üzerine işi bırakmış ama Ufuk Bayraktarın ertesi gün sete gelip özür dilemesi sonucu ise devam etmiştir.

SET ÇALIŞANLARI İTİLİP KAKILDI

Sette çalışanlar yaşanan olaylar sorası, yapımcının bazı tedbirler almasını talep etmiş, gerekli tedbirler alınmaz ise ise devam etmeyeceklerini dile getirmişlerdir. Yapımcı, Ufuk Bayraktarın bir daha sete alkollü çalıştırmayacağını, sahnesi olmadan da sette bulunmayacağını garanti etmiştir. Filmi yarıda bırakmak istemeyen ekip de bu şartlarda işe devam etme kararı almıştır.

İstanbul Sözleşmesi’nin önemini vurguladığımız bu günlerde sette çalışan meslektaşlarımızın ağır küfürlere maruz kalması, itilip kakılması, tehdit edilmesi, çalışma yeri olan karavanı iki kez oyuncu tarafından basılması ve ancak zorla durdurulabilmesi kabul edilebilir değildir. Sendikalar ve STK’lar olarak set emekçilerinin mağdur bırakıldığı hukuk dışı her topyekûn karşısında duracağız. Mobbinge. Hakarete, taciz ve şiddete kargı dayanışmayı büyüterek, yasalardan aldığımız güçle cevap vereceğiz. Bu konuda kararlı olduğumuzu tim kamuoyuna bildiririz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)