Son Dakika Haberler

Danimarka İşçi Alımı 2022

Danimarka İşçi Alımı 2022
Okunma : Yorum Yap

Danimarka İşçi Alımı 2022 şartları neler? Başvuru hangi sitelerden yapılır? Danimarka için başvuru sonrası istihdam edilecek kişilerin en düşük 5 bin 376 euro yani yaklaşık 100 bin TL maaş alacağı belirtiliyor.

Danimarka İşçi Alımı 2022

Danimarka İş İlanları Hangi Sitelerde Yayınlanır?

https://workindenmark.dk/

https://simplyjob.com/ (yerel)
https://www.workindenmark.dk/ (yerel)
https://www.indeed.com (ingilizce)
https://en.europa.jobs (ingilizce)
https://www.globaladstorm.com (ingilizce)
https://www.indevjobs.org (ingilizce)
http://www.europegiant.com (ingilizce)
https://kwickme.com (ingilizce)
https://www.adlandpro.com (İngilizce)
https://www.glassdoor.com (ingilizce)
https://www.millionclassifieds.com (ingilizce)
https://copenhagen.locpage.com (ingilizce)
https://freead1.net (ingilizce)
https://jobs.justlanded.com (ingilizce)
https://www.jobindex.dk (yerel)
https://www.jobsincopenhagen.com (ingilizce)

Danimarka İşçi Alımı 2022

Danimarka’da İşsizlik Oranları Nedir?

Danimarka’da işsizlik oranı, Ulusal İstatistik Enstitüsü verilerine göre temmuz- ağustos döneminde 5.600 azalarak 101.300’e düşüp %3.6 olmuştur. Danimarka’da 2021 temmuz- ağustos döneminde erkekler için işsizlik 2,900 azalarak 51,100’e düşerken kadınlar için işsizlik 2.700 azalarak 50.300’e düşmüştür. Danimarka’da, 2021 yılında işsizlik oranı 2009’dan bu yana incelenen verilerde %3,6 ile en düşük seviyeyi görmüştür.

Danimarka’da İşçi Hakları Nasıldır?

Danimarka’da İşçi hakları İşçi Kanunu ile korunmaktadır. Wall Street Journal haberine göre Danimarka, Dünya çapında işçileri en çabuk işten çıkaran ülke olarak görülmektedir. Danimarka hükümeti Gayri Safi Yurtiçi Hasılasının %4,4’ünü işsizleri desteklemek ve yeniden eğitmek için harcamaktadır. Danimarka’da işsizlik sigortasına (A- kasse) sahip olmak istemek durumunda başvuru yapmak gerekmektedir. Danimarka’da mobbinge maruz kalan işçileri hükümet işçi korumasına alarak mağduriyeti gidermeyi amaçlamaktadır.

Danimarka’da çalışma saatleri ortalama 37 saattir. Genellikle çalışanlar haftalık çalışma sürelerini pazartesi 06.00’dan cuma 18.00’e kadar tamamlamaktadırlar. Öğle yemeği molaları genellikle 30 dakikadır ve şirketten şirkete öğle yemeği saat ücretinin maaşa dahil edilmesi değişmektedir.

Danimarka’da işçiler Ferieloven adı verilen Danimarka tatil mevzuatına tabidir. Danimarka’da çalışanların tatil izni aylık yüzde 2,08’e tekabül etmektedir ve haklarını bir sonraki ayda da kullanabilmektedirler. Danimarka’da yıllık izin bağlamında işçilerin yılda 5 hafta izin alma hakları vardır. Ücretleri aylık olarak ödenen çalışanlardan hastalık durumlarında ya da resmi tatillerde ücret kesintisi yapılmamaktadır. Danimarka’da iş değiştirme durumunda ücretli tatil hakkı ne durumda ise güncel işte de aynı şekilde korunur.

Danimarka’daki En Yaygın İş İlanları Nelerdir?

Danimarka’da en yaygın iş ilanları tıbbi danışmanlık, mühendislik, eczacılık, öğretmenlik, hastane personelliği, doktorluk, inşaat, tarım, ulaşım sektörlerinde bulunmaktadır. Danimarka tır şoförü iş alımları fazladır ve Türkler tarafından çokça tercih edilmektedir. Danimarka dağıtım sektöründe aktif rol aldığından ulaşımda tır şoförlüğü gibi boş pozisyon ilanlarına sıkça rastlanır. Danimarka şoför iş ilanlarına bakıldığında koşullar yerel sitelerden görüntülenebilmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)