Son Dakika Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fındık açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fındık açıklaması
Okunma : Yorum Yap

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı fındık açıklaması yaparken,” Giresun kabuklu fındık için kilogram alış fiyatı 22,5 liradır. Fındık üreticisinin kilogramdaki kazancını yükseltmiş oluyoruz.” dedi.

“FINDIK İÇİN KİLOGRAM ALIŞ FİYATI 22,5 LİRADIR”

Cumhurbaşkanı fındık açıklamasında fındığın 22,5 TL olduğunu söyledi. Bugün de fındık alım fiyatlarını belirledik, geçtiğimiz yıl ofisimiz 16,5-17 lira kilogram fiyatı üzerinden alıma çıkmıştı. Bu sayede düşme eğilimi gösteren fındık fiyatları sezon içinde 18-20 lira civarında seyretmişti. Fındık ihraç fiyatının kilogramda 5,8 dolardan, 6,72 dolara yükselmesiyle ülkemiz ilave 300 milyon dolar gelir elde etti. Toplam fındık ihracatımızda 2,2 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Yeni sezonun fındık fiyatlarını açıklayarak hizmet etmeyi sürdürüyoruz. Yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kabuklu fındık için kilogram alış fiyatı 22,5 liradır. Fındık üreticisinin kilogramdaki kazancını yükseltmiş oluyoruz. Muhalefet, rakamları iyi tespit ettin mi?”İncir, kuru incir ve kuru üzüm müdahale alımlarına bu yıl kayısı da ilave ediyoruz. Üreticimizin yanında olmaya devam ediyoruz. AK Parti iktidarı üreticisini yalnız bırakmayacaktır. her zaman onların yanında yer almaya devam edecektir.”

Erdoğan’ın konuşmaları şu şekilde:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan şu şekilde:Cuma günü vasıl olacağımız mubarek kurban bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum. Kurban için tüm kurumlarımız hazırlıklarını tamamlamıştır. Ülkemizde kesilecek büyük ve küçük baş kurbanlıkların tamamı yerli üretimdir.

KURBAN BAYRAMINDA KISITLAMA OLACAK MI?

Erdoğan,”Kurban kesim yerlerinde yoğunluk olmaması için bayramın ikinci ve üçüncü günlerinin de değerlendirilmesini istiyoruz” açıklamasında bulundu. Erdoğan, “Bu bayramda altıncı defa 12,4 milyon emeklimize bayram ikramiyelerimizi ödüyoruz” dedi.

“BAYRAMIN 2. ve 3. GÜNLERİNİ DEĞERLENDİRELİM”

Gerek kurbanlıkların kontrolü, kesim yerleri, temizlik hususunda gereken tedbirler ağırlıklı olarak yerel yönetimler vasıtasıyla alınmıştır. Kurban kesim yerlerinde yoğunluk oluşmaması için bayramın ikinci ve üçüncü günlerinin de değerlendirilmesini tavsiye ediyoruz. Yola çıkacakların dikkatli olmalarını rica ediyorum.Temizlik, maske, mesafe kurallarından bayramda da asla taviz vermiyoruz.

Sıkıntılı ve zahmetli olduğunu bildiğimiz bu kuralları kendimizin ve sevdiklerimiz için bu kuralları harfiyyen uygulayalım. İnşallah çoğu gitti azı kaldı. Güzel günler bizi bekliyor.Milletimizin salgın dönemindeki istihdam kaybını önlemek ve sosyal destek ihtiyacını karşılamak için 26,5 milyon liralık karşılıksız nakit ödeme yaptık. Her bir vatandaşımızın yanında yer almayı sürdüreceğiz.

Mersin, Mut ilçesinde askerleri taşıyan otobüsün kaza yapması sonucu maalesef ölü ve yaralılarımızın olduğunu öğrendik. Milli Savunma Bakanımız olay yerine intikal edip mevcut bilgileri aldılar. Şehit olan askerlerimize rahmet diliyorum, yaralılarımıza da Allah’tan şifalar diliyorum.

“MÜZE TARTIŞMALARININ BİR ANLAMI OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Ayasofya’nın hangi şartlar altında müzeye dönüştürüldüğünü tartışmanın bir anlamı olmadığına inanıyorum. Ayasofya’yı ecdadın emanetine uygun olarak bir cuma günü aslına rücu ettirdik. Tam 567 yıl önce cami sıfatıyla şereflenen bu mabedin sıradan bir müze yerine yapılış yerine uygun şekilde ibadethane şeklinde kullanılması herkesi memnun ettiğine inanıyoruz. Ayasofya’nın vakfiyesine aykırı şekilde müzeye dönüştürüldüğü günden bu yana mücadele eden büyüklerimizi yad ediyoruz.”

HRİSTİYANLAR AYASOFYA’YI ZİYARET EDEBİLECEK”

Fatih’in 1453 yılında camiye çevirdiği İstanbul’un göz bebeği Ayasofya milletimize, tüm Müslümanlara ibadethane olarak hizmet vermeyi sürdürecek. Buradan Müslümanlar dışında Hristiyan alemi aynı şekilde gelip ziyaretlerini yapabilecektir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)