Son Dakika Haberler

Celaleddin Harzemşah dizisi oyuncuları ve konusu

Celaleddin Harzemşah dizisi oyuncuları ve konusu
Okunma : Yorum Yap

Çekimlerinin İstanbul Riva’da gerçekleştiği Celaleddin Harzemşah dizisi Özbekistan’da yayına girmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz gün Özbekistan’da galası yapılan, çekimlerin Türkiye’de ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

Celaleddin Harzemşah dizisi yönetmenliğini Hakan Şahin yaparken diziler 60’ar dakikalık 13 bölümden oluşacak. Çekimleri Türkiye ve Özbekistan’da yapılıyor. Celaleddin Harzemşah Diriliş Ertuğrul tarzı bir dizi olacak.

CELALEDDİN HARZEMŞAH DİZİSİ OYUNCULARI VE KONUSU

Celaleddin Harezmşah 1077-1231 yılları arasında orta Asya ve İran’ın büyük çoğunluğuna hakim olan Harezmşahlar Devletinin son hükümdarıdır. Türklerin Anadoluya geldiği tarihler ile aynı zamanda kurulan Harezmşahlar’ın son döneminde ülkeyi yönetmiştir. 15 Ağustos 1231 yılında Diyarbakır’da suiksate uğrayarak ölmüştür. Dizi de Celaleddin Harzemşah’ın ikdirara gelişini ve ölümüne kadar olan dönemi konu alacaktır.

Mendirman Celaleddin dizisi 2021 de Türkiye’de izleyicisi karşısında olacak. Özbekistan’da galası gerçekleştirilen ve Türkiye’den önce Özbekistan’da yayına alınacak Mendirman Celaleddin dizisinin başrol oyuncuları ise Emre Kıvılcım ve Yulduz Radjabova olacak.

Mehmet Bozdağ imzalı dizisinin oyuncu kadrosu belli oldu. Dizide Emre Kıvılcım, Oğuzhan Yarımay, Cemal Hünal, Levent Özdilek, Javohir Zokirov, Yulduz Rajabova ve Shahzoda Matchanova yer alıyor.

Harzemşah Dizisi Oyuncuları

Emre Kıvılcım

Son olarak Türkler Geliyor filmi ile tüm dünya da büyük beğeni toplayan Emre Kıcılcım Mehmet Bozdağ ile bu sefer de Harzemşah dizisine çekecek ve muhtemelen Celaleddin Harzemşah karakterine de hayat verecek. 2 Eylül 1991 de Malatya’ doğan Emre Kıvılcım Elif dizisinde hayat verdiği Selim karakteri ile tanınmıştır. 1.82 cm boyunda ve 74 kg olan Emre Kıvılcım Kanal 7 dizileri ile oyunculu öğrenmiş ve deneyim kazanmıştır. Emre Kıvılcım son olarak Fox Tv’de yayınlanan Adı Zehra dizisi ile yer alsa da ne yazık ki dizisi tutmamıştır.

Javohir Zokirov Harzemsah Dizisi oyuncusu s Habernet

Javohir Zokirov

Javohir Zokirov Özbekistan’lı ünlü bir dizi oyuncusudur. Aynı zamanda müzisyen olarak da tanınan Javohir Zokirov Harzemşah dizisinde önemli bir rolde yer almak için Bozdağ Film ile sözleşme imzalamıştır. Javohir Zokirov 1972 doğumludur ve 48 yaşındadır.

Yulduz Rajabova Harzemsah Dizisi s Habernet

Yulduz Rajabova

Özbekistan doğumlu güzel oyuncu Yulduz Rajabova Harzemşahlar dizisi ile Türkiye’de de tanınacaktır. 1987 doğumlu olan Yulduz Rajabova 33 yaşının içindedir. Scorpion en çok tanındığı filmidir. 2016 da da Virus dizisinde yer almıştır.

Shahzoda Matchanova Harzemsah Dizisi s Habernet

Shahzoda Matchanova

Shahzoda Matchanova 8 Ağustos 1987 Özbekistan’nın Nukus kenti doğumludur ve 33 yaşındadır. Bir çok Özbek oyuncunun yer alacağı Harzemşah dizisinde kadın başrol oyuncusu olarak yer alacaktır 2016 yılından beri Muzaffar Mirayimovich Masharifov ile evlidir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)