Son Dakika Haberler

Bünyamin Çiftçi 3.yılında: Yeni Vizyon Yeni Çayırova

Bünyamin Çiftçi 3.yılında: Yeni Vizyon Yeni Çayırova
Okunma : Yorum Yap

1 Nisan Cuma günü saat 09.30’da düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan ve görevinin 3.yılı için  bulunan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Toplantıya Birim Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Servet Günay, MHP İlçe Başkanı Yunus Emre Düzdaban da katıldı.

YENİ VİZYON YENİ ÇAYIROVA

Bünyamin Çiftçi: “Üç yılda yaptığımız eser ve hizmetlerimizi basın mensuplarımızla paylaştık.

Gurur ve onur dolu üç yılı geride bıraktık. Çizgimiz de heyecanımız da aynı. Alnımız ak, başımız dik. Verilmeyecek hiçbir hesabımız yok. Durmak yok, aşk ile hizmete devam” dedi

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, 3 yılda yapılan eser ve hizmetleri basın mensuplarıyla paylaştı.

ŞEHRE DEĞER KATAN PROJELERE ÖNCELİK VERDİK

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, 3 yılı anlatan sinevizyon gösterimi sonrasında konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi. Başkan Çiftçi konuşmasında,” 3 sene önce milletimizin teveccühü ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle güzel bir seçim çalışmasının sonunda Çayırova tarihinin en yüksek oy oranı ile Kocaeli’de ilk 3’ e girerek göreve geldik. Şehre değer katan, kimlik kazandıran projelere öncelik verdik. Hem şehrimizi geleceğe hazırlamak hem de kısa, orta ve uzun vadeli planlarımızı hazırladık. Şehrimizin olmazsa olmazı olacak eserleri başlattık” dedi.

DEVLET HASTANESİ

Çiftçi, Vatandaşların talebi üzerine yerini daha merkezi konuma getirdikleri Çayırova Devlet Hastanesi inşaatında çalışmaların sürdüğünü belirtti.

KENT MEYDANI

Şehre kimlik kazandıracak Kent Meydanı’nın önemine değinen Çiftçi “Kent Meydanı çok önemli bir yatırım. Şehrimize değer katacak ve kimlik kazandıracak. Kronikleşmiş projeleri yapmak bize nasip oldu’’ dedi.

KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ

Küçük Sanayi Sitesi projesine değinen Çiftçi “Küçük Sanayi Sitesinde ihale için şartname çalışmaları yapılıyor yani teknik çalışmalar yapılıyor. Muhtemelen birkaç aya kadar ihalesine çıkılacak. “ şeklinde konuştu

BEŞİKTEN EŞİĞE YETİM PROJESİ BELEDİYENİN ASLİ GÖREVİ

Sosyal Belediyeciliğin önemine değinen Çiftçi ‘’İnsanların ihtiyacı olan projelere yöneldik. Devletin ve belediyemizin şefkat kollarının vatandaşımızı kucaklaması noktasında azami gayret gösterdik. Göreve gelir gelmez Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzü kurduk. Seçim beyannamemizde yer verdiğimiz Beşikten Eşiğe Yetim projesini hayata geçirdik. Kesin konuşmamakla beraber Türkiye’de bir ilk olabiliriz.

Yetim ve öksüzlerle ilgili yapılan çalışmayı meclisten geçirerek belediyenin asli vazifesi haline getirdik. Çayırova Belediyesi nasıl ki üst yapı, alt yapı çalışması gibi mahalli müşterek hizmetler kapsamında işler yapmak zorundaysa, yetim ve öksüz kardeşlerimize de aynı çerçevede destek olmak zorunda. Bunu kural halinde getirdik’’ dedi.

BU GÖK KUBBEDE HOŞ BİR SEDA BIRAKMAK İSTİYORUZ

Başkan Çiftçi, 3 yıllık Değerlendirme Toplantısında devam eden ve tamamlanan projelere de değindi. Engelliler Merkezi, Şekerpınar Bilgi Evi ve Aile Sağlığı Merkezi, Kitap Kahve , Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Alanı ve Geçici Bakımevi Rehabilitasyon Merkezi, Anadolu Spor Lisesi’nin son durumları hakkında basın mensuplarına bilgi veren Başkan Çiftçi, Güvenli Parklar, Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM), Kavşak düzenlemeleri, El işi ürünleri satış noktası, Tuzla – Şifa – Çayırova Bağlantı Köprüsü, Turgut Özal Köprüsü, Yeni Kaymakamlık binası, alt yapı ve üst yapı çalışmaları, Mavi Masa faaliyetleri, sosyal yardım hizmetleri ile gönül belediyeciliği çalışmaları hakkında detaylı açıklamalar yaptı.

Çiftçi; “Bizler gök kubbede hoş bir seda bırakmak ve vatandaşımızın hayır duasını almak istiyoruz. Çocukluğumun ve gençliğimin geçtiği şehre hizmet etme fırsatı bulduk ve bu fırsatı en güzel şekilde değerlendirmek istiyoruz’’ diye konuştu.

BÜNYAMİN ÇİFTÇİ KİMDİR?

1976 yılında Giresun’a bağlı Şebinkarahisar ilçesinde doğan Bünyamin Çiftçi, ilk, orta ve lise eğitimini Kocaeli Çayırova’da tamamladı.

1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Çiftçi, siyasete AK Parti’nin kuruluşu ile birlikte başladı.

Kocaeli Çayırova Kurucu İlçe Başkanlığı görevini yürüten Çiftçi, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bünyamin Çiftçi, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde AK Parti’nin Kocaeli Çayırova Belediye Başkan Adayı oldu.

Bünyamin Çiftçi'den vatandaşlara korona destek paketi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)