Son Dakika Haberler

Black Friday ne zaman 2020? Efsane cuma indirimleri ne zaman?

Black Friday ne zaman 2020? Efsane cuma indirimleri ne zaman?
Okunma : Yorum Yap

Black Friday ne zaman 2020? Büyük bir heyecanla beklenen Black Friday yani Efsane Cuma indirimleri şimdiden merak konusu oldu. Alışveriş için kendini büyük güne hazırlayan yüzlerce mağaza büyük günü bekliyor. Online olarak yapılan alışveriş fırsatı Black Friday bu sene 27 Kasım’da başlayacak.

BLACK FRİDAY NE ZAMAN 2020? 

Black Friday ne zaman 2020? Efsane Cuma indirimleri, Black Friday bu sene 27 Kasım’da başlayacak. İndirimler İçin Trendyol.com sitesine göz atabilirsiniz.

BLACK FRİDAY İLK NASIL ORTAYA ÇIKMIŞTI?

Sanayiler arttıktan sonra gelişen tekstil firmalarına bağlı ortaya çıkan reklam algısında indirimi kullanarak, ilk kez insanların toplu alışverişler yapması amaçlanmıştır. Endüstri oyunu olan bu Black Friday, ilk kez 1961’de gazeteler aracılığıyla meydana çıktı.

Peki neden Black Friday deniliyor? İnsanları cezbeden ‘İndirim ve alışveriş’ kelimeleri adı altında Black Friday’in kaçırılmaz bir fırsat olduğu algısını oluşturarak, İslamiyet için önemli olan mübarek CUMA gününü gizli bir algıyla lekelemeye çalışıyorlar. 

Black Friday nedir?

1932‘den bu yana yılbaşı alışverişleri sezonunun başlangıcı olarak da kabul edilen ‘Black Friday’, önce ABD’de başladı. Daha sonra Kanada ve İngiltere’nin ardından tüm dünyaya yayılan alışveriş festivalinde indirim oranları bazen yüzde 90’ların üzerine çıkabiliyor. Cuma’ya özel ABD’de mağazalar kapılarını saat 05:00’te açıyor, geç saatlere kadar açık tutuyorlar. E-ticaret şirketlerinin perakende sektöründe söz sahibi olmasıyla Black Friday satışları da internet üzerine taşındı.

 İNDİRİMLER NE ZAMAN SONA ERECEK?

Her firma, bu alışveriş çılgınlığı kapsamında farklı tarihlerde ve farklı şekillerde çeşitli kampanyalar uyguluyor. Bazı firmalar Muhteşem Cuma indirimlerini 29 Kasım tarihinden 1 hafta önce başlarken, bazı firmaların ise yalnızca 29 Kasım tarihinde kampanya uygulamasına gitmesi bekleniyor. Kasım ayı sonu itibari ile indirimler sona erecek.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)