Son Dakika Haberler

Bakan Selçuk açıkladı! Okulların açılacağı tarih belli oldu

Bakan Selçuk açıkladı! Okulların açılacağı tarih belli oldu
Okunma : Yorum Yap

Koronavirüs sebebi ile  toplanan bilim kurulunun toplantısı yaklaşık olarak 2.5 saat sürdü. Bakan ziya Selçuk tavsiye kararlarını yazılı olarak açıkladı. Bakan ziya Selçuk okulların ne zaman açıklanacağı ile ilgili bilim kurulu toplantılarında Ağustos’un sonunda Eylül’ün başında durum neyi gösterirse ona göre karar alırız dedi.

Bugün yapılan toplantının ardından uzaktan eğitim olarak karar kıldıklarını dile getirdi.

Bakan Selçuk’un konuşmasından öne çıkanlar:

Bakan Ziya Selçuk: “Biz ülkenin tüm çocukları için kaygılanıyoruz, ülkenin geleceği için kaygılanıyoruz. Biz verilere bakarız; Ağustos’un sonunda, Eylül’ün başında nasıl bir durum ortadaysa biz ona göre karar veririz. Her türlü imkanımız var. Biz LGS’de bir sınav verdik. Milyonlarca öğrenci ve veliyle ilgili bir uygulama yaptık ve başarılı olduk. Riski gördüğümüz anda da tedbiri ona göre alırız. Bütün velilerimiz rahat olsunlar.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

”21 Eylül 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitim ile açıyoruz. 21 Eylül’de aşamalı ve seyreltilmiş bir şekilde yüz yüze eğitime de karar vermiş bulunuyoruz. Dileyen özel okullar 17 Ağustos itibarıyla uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetlerine başlayabilecek.

Sağlık Bakanı Koca, “Önerimiz, yüz yüze eğitimin, en az bir ay boyunca başlatılmaması, gerekirse online yapılması, yüz yüze eğitime kademeli geçilmesi yönünde. Önümüzdeki günlerde Covid-19 iletişimi konusunda yeni çalışmalar ortaya koymaya çalışacak, düzenlemelere gideceğiz. Artış bu hızla devam ederse bir daha yaşamak istemediğimiz ağır tedbirlere dönmemiz gerekebilir” açıklamasında bulundu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)