Son Dakika Haberler

Bakan Koca Ayasofya kalabalığına dikkat çekti: Önce tedbir sonra tekbir

Bakan Koca Ayasofya kalabalığına dikkat çekti: Önce tedbir sonra tekbir
Okunma : Yorum Yap

Ayasofya bugün yeniden ibadete açılacak. 86 yıl sonra tekrar cami olan Ayasofya’ya 10 binler akın etti. Bakan Koca ise Twitter hesabından uyarıda bulundu.

“ÖNCE TEDBİR, SONRA TEKBİR”

Bakan, Twitter’dan şunları yazdı: “Önce tedbir, sonra tekbir. Hayırlı Cumalar.” Koca, bu tweetinden dakikalar önce de İstanbul’daki son durumu “Salgın boyunca toplam vaka sayısı 223.315’tir. Vakaların %46’sı İstanbul’da tespit edilmiştir. COVID-19 kaynaklı vefatlarınsa %50,2’si yine İstanbul’da olmuştur. Hepimizin iyiliği için dikkatli olalım. Hayat riske yenilmesin.

Vakaların %46’sının tespit edildiği İstanbul’da bakanlığımızca yapılan tarama çalışmasında, rastgele test edilen her 1.000 kişiden 2,9’unda test sonucu pozitif çıkmıştır. Bu oran, Türkiye genelinden %13,8 yüksektir. Hepimizin iyiliği için dikkatli olalım. Hayat riske yenilmesin.” diyerek anlatmıştı.Ayasofya Camii’ndeki tarihi günde sosyal mesafeyi uyulmaması üzerine Bakan Koca uyarı yaptı

“HEPİMİZİN İYİLİĞİ İÇİN DİKKATLİ OLALIM”

Fahrettin Koca, Türkiye genelinde 150 bin kişiyle yapılan rastgele testlerle ilgili de: “Türkiye genelinde, bakanlığımız tarafından yaklaşık 150.000 kişiyle yapılan COVID-19 tarama çalışmasında, rastgele test edilen her 1.000 kişiden 2,5’inde test sonucu pozitif çıkmıştır. Hepimizin iyiliği için dikkatli olalım. Hayat riske yenilmesin” ifadelerini kullanmıştı.

POLİS BARİKATLARI GEÇİLDİ

Öte yandan sabah saatlerinde Ayasofya Camii’nde cuma namazı kılmak için toplanan kalabalık polis barikatlarını aşarak alana doğru ilerlemiş bu görüntüler koronavirüs salgını günlerinde tepki çekmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)