Son Dakika Haberler

Araç sahipleri dikkat! Hasarsızlık indirim için…

Araç sahipleri dikkat! Hasarsızlık indirim için…
Okunma : Yorum Yap

Araç sahiplerini ilgilendiren hasarsızlık indirimi gündeme geldi. Bu indirimden yararlanmanın iki yolu vardır. Birincisi, satılan aracın poliçesi araç satıldığından dolayı iptal edilir ve hasarsızlık indirimi aldığınız diğer araca aktarılır. İkincisi ise, mevcut poliçe iptal edilmeden sadece araç değişikliğinden dolayı zeyil yapılır.

Hasarsızlık indiriminden nasıl yararlanılır?

Hasarsızlık indiriminden dikkatli, kurallara uyan, kazalardan kaçınan ve hasar vermemiş ya da almamış olan sürücüler yararlanabilir. Hasarsızlık oranları her yıl değişir. Bu indirim oranları iyi sürücülerin daha az, dikkatsiz sürücülerin ise daha çok prim ödemelerini sağlıyor. Bu sayede sürücülerin daha dikkatli ve daha kurallara uygun hareket etmeye teşvik edilmesi amaçlanıyor. Kazaya karışmayan ve kurallara uyan sürücüler bu sayede sigorta şirketlerinin en az prim ödeyen ve iyi sürücü olmanın avantajlarından yararlanan müşterisi oluyor.

Hasarsızlık indirim oranları

Sigorta şirketlerinin belirlediği hasarsızlık indirim oranları yıllara göre değişiyor. Hasarsızlık indirim oranları kasko ve zorunlu trafik sigortası gibi sigorta şirketlerinin piyasadaki gücü, etkinliği, konumu ve gücü ile belirleniyor. Bu da sigorta şirketlerinin herhangi bir kazaya karışmamış olan müşterilerine daha uygun prim seçenekleri sunmasına yardımcı oluyor.

Herhangi bir kazaya karışmamış ve dikkatli sürücülerin 1 Ocak 2014 yılında alabildiği maksimum hasarsızlık indirimi %20’lerdeyken 1 Ocak 2014 sonrası geçilen sistem ile birlikte günümüzde %50-60’lara varıyor.

Kasko poliçelerini etkileyen en büyük indirim

Kasko poliçelerini etkileyen en büyük indirim hasarsızlık indirimidir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)