Son Dakika Haberler

Aloe Vera nasıl cilde uygulanır? Aleo Vera saça iyi gelir mi?

Aloe Vera nasıl cilde uygulanır? Aleo Vera saça iyi gelir mi?
Okunma : Yorum Yap

Genellikle Afrika’da yetişen, çok yıllık ve yaprakları dikenli formda olan bir bitki olan Aloe Vera’nın birçok faydası var. Saçlar için ve cilt için şifalı bir bitki olan Aloe Vera’nın faydalarından bahsedeceğiz. İşte Aloe Vera nasıl cilde uygulanır? Aleo Vera saça iyi gelir mi? sorularının cevabı…

ALEO VERA NASIL CİLDE UYGULANIR?

Aloe vera jeli, doğru kullanıldığı zaman hem yüz temizleyicilerin hem de nemlendiricilerin yerini alabilir. Sabahları ve akşamları cildinize ince bir tabaka halinde uygulayın. Soğuk suyla durulayın ve yüzünüzü kurulayın. Yüzünüzdeki cildi, özellikle de gözlerinizin etrafındaki hassas cildi ovalamaktan kaçının.

Aloe vera saça iyi gelir mi?

Aloe vera jeli, içerik olarak birçok faydalı vitamin ve maddelere sahiptir. Bu sebeple hem saç sağlığına hem de dermatit sorunlara iyi gelmektedir. Saçları besleyerek güçlendirir ve egzama, mantar gibi deri sonu karşısında saç derisini iyileştirmektedir. … Saçların sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasını sağlar.

Aloe Vera ile saç maskesi nasıl yapılır?

Hazırlanışı
-Aloe verayı bir kaba koyun ve Hindistan cevizi yağı ile iyice karıştırın.
-Saçınızı birkaç parçaya ayırın ve bu karışımı köklerden uçlara yayın.
-Üzerine bir duş bonesi takın ve bir saat bekleyin.
-Her zamanki gibi durulayın ve haftada iki kez uygulayın.

Aloe vera yüze ne sıklıkla sürülür?

Yüzünüzü günde iki kez aloe vera jeli ile temizleyin. Aloe vera jeli, doğru kullanıldığı zaman hem yüz temizleyicilerin hem de nemlendiricilerin yerini alabilir. Sabahları ve akşamları cildinize ince bir tabaka halinde uygulayın. Soğuk suyla durulayın ve yüzünüzü kurulayın.

Aloe Vera haftada kaç kez kullanılır?

İyi bir antiseptik olan aloe vera diş iltihaplarında oldukça etkilidir. Aloe veranın jeli ile haftada 2 kez dişlerinizi fırçaladığınızda ağızdaki iltihapları giderir, ağız kokusunu engeller.

ALOE VERA NEYE İYİ GELİR?

Aloe veranın sağlık için faydalarından bazıları şunlardır:

– Aloe vera, çeşitli güçlü antioksidan bileşikler içerir. Bu bileşiklerin bazıları zararlı bakteri üremesini engellemeye yardımcı olabilir.

– Aloe vera en çok topikal bir ilaç olarak kullanılır. Uzun zamandır özellikle güneş yanığı dahil, yanıklar ve yaralar için bir tedavi olarak biliniyor. Aloe vera üzerinde yapılan çalışmalar, birinci ve ikinci derece yanıklar için etkili bir topikal tedavi olduğunu göstermektedir.

– Diş çürüğü ve diş eti hastalıkları çok yaygın sağlık sorunlarıdır. Bunu engellemenin en iyi yollarından biri dişlerde plak birikimini azaltmaktır. % 100 saf aloe vera suyu ağız gargarası olarak kullanıldığında, diş plağı birikimini azaltmada normal ağız gargarası kadar etkilidir.

– Aloe veranın yama veya jel olarak uygulanmasının ağız ülserlerinin (kanser yaraları) iyileşmesine yardımcı olduğu gösterilmiştir.

– Aloe vera genellikle kabızlığı tedavi etmek için kullanılır. Aloe vera lateksinin güçlü müshil etkileri vardır ve kabızlığın tedavisinde faydalıdır. Lateks, yaprağın derisinin hemen altında bulunan yapışkan sarı bir tortudur.

– Aloe vera, C ve E vitaminleri ve besleyici ve yaşlanma karşıtı niteliklerini sağlayan beta karoten bakımından zengindir.

– Aloe veralı kremler cilt üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Yapılan çalışmalarda kaşıntı ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir.

– Yine yapılan araştırmalarda araştırmacılar, aloe veranın mide ekşimesi, geğirme ve kusma gibi çeşitli gastroözofageal reflü hastalığının (GERD) semptomlarının azaltılmasına yardımcı olduğunu buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)