Son Dakika Haberler

Albatros kuşunun özellikleri neler?

Albatros kuşunun özellikleri neler?
Okunma : Yorum Yap

Belgesel izleyenler tarafından araştırılan Albatros kuşu merak konusu oldu. En son Erkenci Kuş dizisine konu edilen Albatros kuşunun özelliklerine haberimizden ulaşabilirsiniz.
ALBATROS KUŞU HİKAYESİ

Hayatının ilk senelerini uzun bir süre tek başına geçiren albatros kuşları, yeterli erişkinliğe varana kadar yalnızdır. Kendisine uygun eşi bulduktan sonra ise ömrünün geri kalanını yalnızca eşiyle birlikte geçirir. Eşler birbirlerine son derece saygılı ve centilmendir. Saatlerce birbirlerine sevgi gösterilerinde bulunurlar. Dişi albatros senede bir tek beyaz yumurta yumurtlar. Eşler nöbetleşerek kuluçkaya yatarlar. Eşlerden birisi denizde iken diğeri yumurtanın üzerinde bir hafta kadar oturabilir. 80 günlük kuluçka devresinden sonra çıkan yavruyu 8-9 ay sindirilmiş besinleri gagasına kusarak beslerler.

ALBATROS KUŞUNUN EFSANESİ

Albatros kuşu hikayesi ve özelliğiyle bir dizi projesine konu oldu. Eşine olan sadakatiyle bilinen albatros, çok uzun süre kanat çırpmadan havada süzülerek ilerleyebilir. … Albatros, Diomedeidae familyasını oluşturan kuş türlerine verilen bir isimdir. Kanatları hariç albatros kuşlarının vücutları beyazdır.

ALBATROS NASI BİR KUŞTUR?

Albatros, Diomedeidae familyasını oluşturan kuş türlerine verilen bir isimdir. Kanatları hariç albatros kuşlarının vücutları beyazdır. … En uzun kanat açıklığına sahip olan kuştur. Albatroslar açık deniz kuşları olup suda uyur ve beslenirler

ALBATROS NE İLE BESLENİR?

En uzun kanat açıklığına sahip olan kuştur. Albatroslar açık deniz kuşları olup suda uyur ve beslenirler.

NE KADAR SÜRE UYUR?

Muhabbet kuşları günde 10-12 saat uykuya ihtiyaç duyarlar. Bu sürenin büyük bir bölümü gece gerçekleşir. Uyku sırasında kafes karanlık olmalı veya örtü ile örtülmelidir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)