Son Dakika Haberler

Ahmet Deniz Atabay kimdir? Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay

Ahmet Deniz Atabay kimdir? Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay
Okunma : Yorum Yap

Ahmet Deniz Atabay kimdir? Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay tecavüzden tutuklandıktan sonra merak konusu oldu.

AHMET DENİZ ATABAY KİMDİR?

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, 1959 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Kadıköy’de lise eğitimini tamamladıktan sonra, Marmara Üniversitesi Fransızca bölümü ve sonrasında Fransızca eğitimini Fransa’da bitirdi.

Türkiye’ye dönüşünden itibaren petrol, sağlık ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, 1989 yılında Didim’e yerleşti. Yaptığı 2 otel inşaası ile birlikte Didim’de turizm sektörüne başarılı bir giriş yaptı.

4 dönem boyunca ‘Didim Turizm Derneği Başkanlığı’nı yürüten Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, bu süre zarfında ‘Didim Rotary Kulübü’ ve ‘Didim Yelken Kulübü’ kuruculuğu olmak üzere Didim’de turizm adına pek çok değerli projeye imza attı.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, evli ve 2 kız 1 erkek çocuk sahibidir. Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde bir kez daha Didim Belediye Başkanı seçildi ve 6 yıldır bu görevi sürdürüyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)