Son Dakika Haberler

AB’den doğalgaz keşfine karşı ilk açıklama

AB’den doğalgaz keşfine karşı ilk açıklama
Okunma : Yorum Yap

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Dün Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  Karadenizde 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfettik açıklamasından sonra ilk açıklama Christian Berger’den geldi. Berger :”Doğalgaz kaynaklarının bulunması ekonomiye ve kalkınmaya önemli bir katkıda bulunacaktır.” dedi.

Bir dizi ziyaret için eşi Marilena Georgiadou Berger ile Karabük’e gelen Büyükelçi Christian Berger, Safranbolu ilçesindeki Cinci Hanı’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin, tarihinin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdiğini açıkladığını ifade eden Berger, bunun güzel bir haber olduğunu söyledi.

Berger, “Doğalgaz kaynaklarının bulunması ekonomiye ve kalkınmaya önemli bir katkıda bulunacaktır. Umarın en kısa sürede kullanılabilir hale gelir ve bu doğal gaz çıkartılabilir. Biz her zaman Türkiye’nin refah içinde, istikrarlı, demokrasinin yerleştiği bir ülke olduğunu görmek istiyoruz Avrupa Birliği olarak. Başkanlığımızın her zaman mesajı bu olmuştur. Umut ediyoruz bu, en kısa sürede Türkiye’nin ekonomisine katkıda bulunacak bir araca dönüşür.” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)