Son Dakika Haberler

30 Nisan Güneş Tutulması Etkileri | Astrolog Gamze Sucu

30 Nisan Güneş Tutulması Etkileri | Astrolog Gamze Sucu
Okunma : 2 Yorum

30 Nisan 2022 saat 23. 28’de boğa burcunda bir güneş tutulması yaşanacak. Aşağıdaki haritada da gözüktüğü gibi Ankara’ya göre çıkarılan haritada 27 derece yay burcunda yükselmekte. Tutulma ise 10 derecede olacak ve Uranüs etkisi taşıyacak. Yani; ani, beklenmedik, şaşırtıcı gelişmeleri ve olayları gösterir. Aynı zamanda gökyüzünde Jüpiter,Venüs,Neptün kavuşum halinde. İşte 30 Nisan Güneş Tutulması Etkileri….

30 NİSAN GÜNEŞ TUTULMASI ETKİLERİ

30 Nisan Güneş Tutulması Etkileri
30 Nisan Güneş Tutulması Etkileri

Tutulma boğa burcunda olacağı toprak burçları da tutulmadan bir hayli etkilenecek. Akrep, Boğa kadersel değişimler yaşarken, balık ve yengeç burçları da önemli etkiler altında olacak. Boğa burcu iş dünyasını, ticareti, parayı sembolize eder. Toprak burcu olduğu için toprak ürünlerine ve tarıma vurgu yapar. Depremlere, volkan patlamalarına işaret eder. 30 Nisan Güneş Tutulması Etkileri doğal afetlere karşı dikkatli olmamız konusunda uyarı yapıyor.

30 NİSAN GÜNEŞ TUTULMASI BURÇLARA ETKİSİ 

Koç ve Yükselen Koçlar: Tutulma sizi, maddi kazançlarınız ve kaynaklarınız alanından etkiliyor. İş kurma girişimleriniz varsa olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Fakat Uranüs’ünde etkisiyle risk alacağınız yatırımları ya da kazanç konuları iyi hesap etmelisiniz. Çalışan bir bireyseniz maddi açıdan feraha ulaşacağınız belki bir terfi durumu da olabilir. İş arayan Koç burçları için ise şanslı dönemlerin habercisi kapıda.

Boğa ve Yükselen Boğalar: Tutulmadan direkt etki alıyorsunuz. Sizin burcunuzda gerçekleşecek olan tutulma, yeni girişimlerde bulunmak için sizi etkileyecek. Bireysel olarak başarmak istediğiniz girişimlerden olumlu sonuçlar alabilirsiniz. İkili ilişkiler ya da evliliğinizde sorunlar varsa sonuca ulaşabilirsiniz. Eğer varsa bir dava sonucunuz ya da mahkeme durumunuz bu alanlarla alakalı sonuçlar almanız da mümkün. Sağlık olarak ise boğaz bölgesine dikkat etmelisiniz. 

İkizler ve Yükselen İkizler: Tutulma sizi ruhsal alanınızla alakalı etkileyecek. Hesaplayamadığınız veya öngöremediğiniz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Arkanızdan dönen bir takım olaylara şahit olabilirsiniz. İç dünyanızda çözümleyemediğiniz meseleler varsa bunları çözüme kavuşturabilirsiniz. Karar vermeniz gereken bir durumla karşı karşıya kaldıysanız aklınızdaki artı ve eksilerin hesaplamasını artık sonuca bağlayabilirsiniz. Çalışma ortamı ve iş alanınızla alakalı şans fırsatları kapınızı çalabilir. Geçmişte beklediğiniz bir terfiye-hakediş tekrar gün yüzüne çıkabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler:  Güneş tutulması, arkadaş ortamınızı canlandıracak. Kalabalık davetlere katılabilir (düğün, tören, açılış) ya da arkadaş ortamınız genişleyebilir. Çok fazla aktif olacağınız bir süre zarfı sizi bekliyor. Yurt dışı sorunlarınız var ise ( vize sorunu ya da herhangi bir sorundan dolayı bekletiliyorsanız) bu sorunlar Uranüs’ünde etkisiyle hızlıca çözüme kavuşabilir… Evli olan yengeçler için eşlerinin akrabalarıyla, yakın çevresiyle alakalı herhangi bir küslük kırgınlık yaşıyorsa bu kırgınlık ya da anlaşamama son bulabilir. Bekar olan yengeçler arkadaş ortamında tanıştıkları kişilerle bir ilişkiye başlayabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan: Tutulmayı kariyer evinizden alıyorsunuz. Yaptığınız işle alakalı yükselişe geçebilir ya da kendinize yaptığınız yatırımlarınız sayesinde toplumdaki statünüz değişebilir. İşe başlama, işten ayrılma, terfi etme, iş yeri değişikliği, taşınma gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Tamamen farklı bir sektöre dahi geçiş yapabilirsiniz. Uzun süredir beklediğiniz miras, nafaka, prim, dava sonucu varsa çözüme kavuşabilir.

Başak ve Yükselen Başaklar: Tutulmadan, sosyal medya, iletişim, online eğitim, yükseköğretim, seyahatlar, yabancı dil öğrenimi ve yurt dışı konuları üzerinden etkileneceksiniz. Yurt dışı planları yapabilir ya da uzun bir seyahate çıkabilirsiniz. Yeni bir şeyler öğrenmeye açık olacaksınız. Ufkunuzun genişlediği bir süreç başlıyor. Bekar olan başak burçları evlilik kararı alabilir. Uranüs’ünde etkisiyle ilişkisi olan başaklar evlilik teklifi alabilir veyahut ilişki ciddi bir boyuta taşınabilir. Yer değişikliği, araç alım satım, taşınma sizler içinde gözüküyor…

Terazi ve Yükselen Teraziler: Bu tutulmadan eşinizin ya da ortaklarınızın parası, miras, sigorta, vergi, borçlar, nafaka, ameliyatlar konuları üzerinden etki alıyorsunuz. Tutulmayla beraber maddi durumlar gündeme gelebilir.  Beklediğiniz bir kredi işlemi varsa kredi alabilir, bankalarla ilgili sorunlarınız var ise çözüme kavuşabilir. Başkaları adına kredi çekmeniz gerekiyorsa kontrollü gitmenizde yarar var. Sağlık olarak boğaz bölgenize ( ses telleri- faranjit) ve cinsel sağlığınıza karşı dikkatli olmanızda fayda var. 

30 Nisan Güneş Tutulması Etkileri

Akrep ve Yükselen Akrepler: Tutulmayı evlilik ve ortaklıklar alanında yaşıyorsunuz. Evliliğinizde problemler varsa çözüme kavuşturabilir ya da bitirebilirsiniz. Yeni ilişkiler, ortaklıklar, iş konularında anlaşmalar, imzalar gündeme gelebilir. Bekar olan akrepler  ilişkilerini ciddi boyuta taşıyabilir, aniden evlilik kararı alabilir. Evli ve çocuğu olan akrepler ise çocuklarıyla birlikte keyif duyacağı aktivitelerle ilgilenebilir, sanatla alakalı kurslara başlayabilir ya da çocuğunun gelişimi adına böyle bir girişimde bulunabilir. İlişkisi olmayan akrepler ise karşılaşacağı ve tanışacağı kişilerle ciddi bir ilişki içine girebilir. 

Yay ve Yükselen Yaylar: Tutulmayı, fiziksel sağlığınız ve çalışma ortamınızda yaşayacaksınız. Ani bir kararla iş bırakabilir ya da gelen bir teklif sonucunda yeni bir işe başlayabilirsiniz. Çalışma ortamınızdaki iş arkadaşlarınızla problem yaşayabilirsiniz. İş arayışında olanların ise karşılarına yeni iş fırsatları çıkabilir. Tutulmadan fiziksel sağlığınız da etkilendiği için bir diyet programı ya da spora başlama durumunuz olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Tutulmayı aşk alanınızda yaşayacaksınız. Aşk hayatınızda hızlı ve sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Uranüs’ünde etkisiyle aniden bir ilişkiye başlayabilirsiniz. İletişim, sosyal medya, satış pazarlama, ticaret gibi konularda şansınız artabilir. Yine bu dönem kısa ama size iyi gelecek seyahatler yapabilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova: Tutulmayı ailevi konular üzerinden alacaksınız. Taşınma, ev içi tadilat tamirat dönemi sizi bekliyor olabilir. Ev ve aile konularında çok daha fazla ilgilenmeniz gereken durumlar ortaya çıkabilir. Ev alımı- arsa alımı ya da tüm bunların satışı gibi. Kariyerinizdeki yoğunluk sonucunda aile ve iş ortamındaki dengeyi  iyi oturtmalısınız. Ailevi meselelerde sakin kalmaya özen gösterin.

Balık ve Yükselen Balık: İletişim trafiğinizin bir hayli artacağı döneme giriyorsunuz. Yolculuklar, seyahatler iş toplantıları, yazışmalar, anlaşmalar ve sözleşmelerin artacağı yoğun bir tempoya adım atıyorsunuz. Aile bireyleriyle, kardeşlerinizle, akraba, komşu gibi yakın çevre ile olan ilişkileriniz gelişecek. Yine bu dönem bir eğitime başlayabilir bunun sonucunda kendinize gelir kapısı açabilirsiniz. Ya da var olan işiniz üzerinden aldığınız eğitim sonucunda maaş geliriniz de iyileşme görebilirsiniz. Sosyal medya, satış pazarlama, reklam faaliyetlerinde bulunabilirsiniz. Araç alım satım işlemleriniz gündeme gelebilir.

GÜNEŞ TUTULMASI TÜRKİYE’DE GÖZÜKECEK Mİ?

Güneş tutulması Antarktika, Güney Amerika, Pasifik okyanusundan izlenirken, Türkiye’den izlenemeyecek.

GÜNEŞ TUTULMASI NEDEN OLUR?

Güneş tutulması, Ay’ın yörünge hareketi sırasında Dünya ile Güneş arasına girmesi ve dolayısıyla Ay’ın Güneş’i kısmen ya da tümüyle örtmesi sonucunda gözlemlenen doğa olayıdır. Tutulmanın olması için Ay’ın yeni ay evresinde olması ve Dünya’ya göre Güneş ile kavuşum halinde olması, yani yörünge düzleminin Dünya’nın Güneş çevresindeki yörünge düzlemi ile çakışması gerekir.

Bir yıl içinde Ay, Dünya çevresinde yaklaşık on iki kez dönmesine karşın, Ay’ın yörünge düzlemi ile Dünya’nın yörünge düzlemi arasında beş derece kadar bir açı olması sonucu, Ay her defasında Güneş’in tam önünden geçmez ve dolayısıyla bu çakışma seyrek olarak oluşur. Bu yüzden, yılda iki ile beş arasında Güneş tutulması gözlemlenir. Bunlardan en çok ikisi tam tutulma olabilir. Güneş tutulması Dünya üzerinde dar bir koridor izler. Bu yüzden herhangi bir bölge için Güneş tutulması çok ender bir olaydır.

bubbles 1985148 960 720 s HabernetAstrolog Gamze Sucu

YORUMLAR (2)

  1. Kıran-ı Sadeyn Ne Demek? Kıran-ı Sadeyn Nedir Astroloji? » Habernett – Habernett diyorki:

    […] Sadeyn nedir astroloji? Müneccimlerin ∗iki uğurlu, şanslı ve iyicil adını verdiği Venüs (Zühre) ile Jüpiter (Müşteri) gezegenlerinin gökyüzünde bir araya […]

  2. 25 Ekim Güneş Tutulması: Astrolog Gamze Sucu » Habernett – Habernett diyorki:

    […] Ekim Güneş Tutulması etkileri ne olacak? Ülkemiz nasıl etkilenecek? 25 Ekim’de Akrep burcunda 2°derecede […]