Son Dakika Haberler

23 nisan’da marketler açık mı?

23 nisan’da marketler açık mı?
Okunma : Yorum Yap

Günlerdir merak konusu olan 23 nisan’da sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sokağa çıkma yasağı hafta sonu ile birleştirilip 4 güne mi çıkacak? Merakla beklenen sorulara bugün yapılacak olan kabine toplantısında karar verilecek.

SADECE MARKETLER AÇIK

23-24 Nisan’da dışarıdaki yoğunluğun artmaması için sadece marketlerin açık kalması ve diğer işyerlerinin tamamının kapalı olmasına dönük öneri olacak. Yine formüle göre, 25-26 Nisan’da 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta son iki haftadır uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağının devam etmesi öngörülüyor.

23 NİSAN’DA YASAK OLSUN ÖNERİSİ
Kabinede gündeme gelecek üçüncü formül ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tatil olması, 24 Nisan cuma günü işyerlerinin normal mesai yapması.

BİLİM KURULU YASAĞI DESTEKLİYOR
Konuyla ilgili Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü, yaptığı açıklamada ” 23 Nisan konusu Bilim Kurulu’nda görüşülmedi ama bizim önerimiz kısıtlamanın olması yönünde” ifadelerini kullandı.

KUTLAMA YAPILACAK MI?

23 Nisan’da bilim kurulu ve cumhurbaşkanlığı kabine toplantısına göre kutlama yapılmamasına kesin gözü ile bakılıyor. Adalet ve kalkınma partisi millet vekillerinden ve Türkiye cumhuriyeti Meclis Başkanı Mustafa Şentop’tan herkes evde gür sesi ile istiklal marşını okusun önerisi geldi.koronavirus turkiye rtee 1 s Habernet

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)