Son Dakika Haberler

22 Ekim Dünya Caps Lock Günü

22 Ekim Dünya Caps Lock Günü
Okunma : Yorum Yap

22 Ekim Dünya Caps Lock Günü, teknoloji severler tarafından her yıl Caps Lock tuşu açık olarak kutlanıyor. Bu günde kullanıcılar birbirlerine adeta bağırıyormuşçasına ileti gönderiyorlar.

22 EKİM DÜNYA CAPS LOCK GÜNÜ

Büyük harf

Çoğu klavyede, büyük harf kilidi, tüm yazı tiplerinin büyük harfli olmasına zorlandığında bir düğme veya anahtardır. Mod, kapak kilidi tuşuna tekrar basılarak kapatılabilir.

22 Ekim Dünya Caps Lock Günü, her yıl 22 Ekim’de kutlanan yıllık bir kutlamadır. Büyük harfler ve büyük harf kullanımı genellikle dilimizde hayati bir rol oynamaktadır. Bazıları, diğerleri değilken her şeyi büyük harfle yazmayı tercih eder.

Her durumda, belgenin herhangi bir profesyonel görünüşü için sermaye veya büyük harfler zorunludur. Parolanızı yazarken büyük harf kilidi düğmesini tıklatmayı kaç kez unuttuğunuzu hayal edin. Öyleyse neden CAPS LOCK için bir günü kutlamıyoruz? Caps lock düğmesine basın ve bu eğlenceli tatili kutlayın.

“Bayanlar, kalbime giden yolu bilmek istiyorsanız… iyi yazım ve iyi dilbilgisi, iyi noktalama işaretleri, sadece büyük harf olmanız gereken yerlerden yararlanın, tamamdır.” – John Mayer

Zaman zaman, gereksiz kullanımıyla bu büyük harfler, çılgın, öfke ve bağırmaya neden olur. Gün, kişileri çevrimiçi iletişimleri sırasında kapak kilidini kullanmaya teşvik edebilir ya da bunu kullanmasını engeller. Kapak izleme anahtarı, hava durumu izleme ağı gibi birkaç belge yazmanız gerektiğinde kullanılır. Anahtar, büyük harflerle daha önemli olan kelimeleri söylemek istediğinizde çok kullanışlıdır. Kısaltmalar, profesyonel mektuplar büyük harfe ihtiyaç duyar.

Çok da önemli bir anlamı var mı, hayır, yok. Ancak bu günün 2000 yılından bu yana kutlandığını ve 2000 yılında Metalfilter (bir topluluk ağı) kullanıcısı Derek Arnold tarafından oluşturulduğunu belirtelim.

CAPS LOCK

Büyük Harf Kilidi ⇪ Büyük Harf Kilidi, bilgisayar klavyesindeki tüm Latin ve Kiril alfabesi harflerinin büyük harflerle oluşturulmasına neden olan bir düğmedir. Bir geçiş anahtarıdır: her basıldığında eylemi tersine çevrilir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)